Запобіжні клапани для бойлераВсі довгі тисячоліття свого існування людина прагне поліпшити своє життя, намагається зробити її найбільш легкої і комфортною. Зрозуміло, поняття комфорту у сучасних людей невідривно пов'язане з наявністю гарячої води. Тут досить згадати себе, що стоїть перед краном і безпорадно смикає ручку гарячої води, під час її відключення. Щоб уникнути такої сумної ситуації і був придуманий бойлер. Встановлюваний в квартирах або на дачах, він справно забезпечує мешканців гарячою водою, але ті часто лякаються, побачивши, що запобіжний клапан на бойлері тече. Нижче ми постараємося розібратися в цій проблемі.

Пристрій бойлера.

Для початку необхідно розібратися в принципі роботи самого бойлера - в ньому немає нічого складного. Бойлер представляє собою своєрідний термос з підігрівом. У зовнішню оболонку полягає циліндрична ємність (Останнім часом баки часто виготовляють з нержавіючої сталі, хоча велика кількість водонагрівачів і раніше мають емальоване покриття), обкладена хорошим теплоізолятором - класичний варіант поролон або пінополіуретан. Хороша теплоізоляція дозволяє значно знизити витрати на нагрівання води, довгий час, підтримуючи її температуру на потрібному рівні. Спосіб нагріву бака залежить від типу бойлера - електричного або газового. У першому випадку використовується електричний ТЕН, а в другому - газовий пальник. Нагрівання і подача води виробляються внизу бака, гаряча ж вода піднімається нагору, звідки і проводиться її паркан.

Запобіжний клапан. Навіщо він потрібен?

Запобіжний клапан складається зі зворотного і запобіжного клапана. Завдання цього пристрою - запобігти можливому вибуху бойлера, який може негативно позначитися, як на бюджеті, так і на здоров'я. Вибух може статися через занадто високого тиску всередині бака, яке створюється внаслідок збільшення обсягу нагрітої рідини і нерівномірного напору води надходить в бойлер.

Пристрій і принцип роботи клапана.

Сам клапан, що складається з двох циліндрів, має вигляд перевернутої букви Т. Перший циліндр - регулює надходження води в бойлер за допомогою пружини і тарельчатой ​​пластини, прикріпленою до неї. Поки тиск у водопроводі перевищує тиск всередині бака, стулка залишається відкритою, напору досить для того, щоб зрушити пружину. Відповідно, як тільки тиск в бойлері ставати вище тиску в трубі, ситуація змінюється, і пружина «закриває» стулку. Цей клапан отримав назву зворотного. Другий циліндр, що йде перпендикулярно першому і називається запобіжним клапаном, точно так само складається з пружини і заслінки. Пружина в ньому розрахована на певний тиск, і як тільки воно перевищується всередині бака, пружина стискається, відкриваючи заслінку і шлях воді, яка випливає з бойлера, починає капати з крана. Як наслідок, тиск всередині бака падає до нормальних значень.

Причини «підтікання» запобіжного клапана.

По суті, основних причин підтікання клапана всього дві:

  1. Поломка клапана, його засмічення.
  2. Надмірний тиск у магістралі.
  3. Тимчасове надлишковий тиск в бойлері.

Турбуватися варто лише в першому і в другому випадку, так як підтікання внаслідок надлишкового тиску є лише показником хорошої і безперебійної роботи клапана, завдяки якій бойлер залишається цілий і неушкоджений.

Ознаки поломки клапана.

Розпізнати поломку клапана допоможуть наступні ознаки:

  1. Вода тече не перестаючи, навіть в тому випадку, якщо бойлером хтось не користується.
  2. «Спуск» води однаковий як при інтенсивному використанні бойлера, так і при малому.

бойлериМожливе вирішення протікання.

У будь-якому випадку, поспішати і відразу міняти клапан не варто, особливо якщо це дорога і якісна модель. Якщо проблема в забрудненні клапана, можна спробувати усунути несправність за допомогою наступних простих дій:

  1. Для тимчасового виправлення ситуації можна спробувати відкрити важіль аварійного скидання і спустити воду. У тому випадку, якщо накип або інші дрібні предмети заважали стулці щільно закриватися, то є ймовірність, що частина з них вимиється, і клапан перестане протікати.
  2. У тому випадку якщо причина поломки - забруднення, а модель клапана розбірна, можна спробувати його розібрати і прочистити. Перед цим обов'язково потрібно відключити бойлер від електрики, від'єднати подачу води і спустити всю воду. Так само, знятий клапан можна промити під струменем води і занурити його в спеціальну очищувальну рідина.

Слід зауважити, що дешеві клапани ламаються набагато частіше дорогих і поломка зовсім не обов'язково буде пов'язана з постійним плином з нього води - клапан може навпаки, забившись накипом, не пропускати її, внаслідок чого він вже не зможе справлятися зі своїм завданням.

Надмірний тиск у водопроводі.

Надмірний тиск у водопроводі може стати причиною постійно капає з клапана води. Щоб переконатися, що проблема саме в цьому, необхідно заміряти манометром тиск холодної води перед її входом в бойлер. Нормальними вважаються показники в 1,5 - 3 атм. Якщо ці показники вище ніж ті, на які розрахований бойлер, то ситуацію з протіканням клапана виправити буде набагато складніше, доведеться встановлювати редуктор тиску, за допомогою якого буде можливо зменшити натиск води.

Висновок.

Помірний вихід води у разі спрацювання клапана - це нормальне явище, що свідчать про його роботі. Для її відведення до штуцера клапана зазвичай прикріплюють трубку, інший кінець який виводять в каналізацію. Пам'ятайте, використання бойлера без запобіжного клапана небезпечно!