Серед усього різноманіття теплових насосів «вода-вода» не вважається найпоширенішим, проте попит на таке обладнання. Розглянемо особливості роботи такого насоса, а також для яких випадків він буде оптимальним варіантом.
Ключові відмінності роботи насосів «вода-вода»
Загалом всі теплові насоси, незалежно від джерела енергії, мають однакові особливості. Теплові насоси працюють з низькотемпературними джерелами тепла, що дозволяє використовувати їх з системами теплої підлоги, теплих стін, фанкойлами.
Чому тепловий насос вважається найефективнішим? Річ у тім, що енергія, котру отримує установка, по суті є безкоштовною. Витрати потрібні лише на початкове встановлення системи, електрику.
Температура вод, що залягають у глибинах ґрунту, навіть у дуже холодні зими сягає 7-12 градусів Цельсія. Такі температурні показники роблять тепловий насос типу «вода-вода» ефективним у регіонах з дуже морозними зимами.
Теплоносієм для такого пристрою є ґрунтова вода. Алгоритм роботи такий:
- вода подається на насос через свердловину, всередині пристрою вона віддає тепло випарній камері, далі повертається в землю через іншу свердловину;
- до випарника потрапляє холодоагент, де через стрімке падіння тиску починає випаровуватися, при цьому холодоагент забирає тепло з внутрішніх стінок випарної камери;
- холодоагент у стані газу переходить у компресор, де стискається і виштовхується на наступний етап, тобто в конденсатор — саме завдяки цій дії зростає температура води;
- в конденсаторі холодоагент нагрівається, утворене тепло віддає об'єкту, котрий необхідно нагріти, після чого переходить знову у рідкий стан.
Цей процес відбувається постійно, поки вода не нагріється до потрібної температури.
Особливості встановлення та експлуатації теплового насоса «вода-вода»
Часто теплові насоси плутають із ґрунтовими, котрі монтуються безпосередньо в ґрунт.
Земля приховує велику кількість тепла, котре оновлюється опадами, підземними водами. Подібні теплові насоси відрізняються стабільністю роботи, адже не залежать від температури повітря. Температура ґрунту при глибині свердловини 2-3 метри варіюється в межах від +7 до +13 градусів.
Важливо пам'ятати, що кількість тепла, котре можна отримати при горизонтальній чи вертикальній укладці, обмежений.
Наприклад, для будинку площею 150 квадратних метрів, знадобиться 10 кВт тепла. Для прокладання труб горизонтально, при кроку укладання труби 0.7 метри і середньому отриманні тепла в 20-23 Вт з метра, потрібно 340-400 м2 погонних.
Для вертикальної свердловини, котра дає близько 100 Вт (від ґрунтових вод), потрібно близько 300 квадратних метрів площі.
Для насоса типу вода-вода створюються свердловини для отримання та скидання води, встановлюється одна чи кілька труб, котрі перекачують воду через насос.
Перший шар, у котрому розташована вода, для свердловини становить 10-30 метрів з дебітом 0,5-1 м³/год, другий водоносний шар розташовується на глибині 40-90 м з дебітом 1,5-2,5 м³/год.
При встановленні насоса вода-вода ви отримуєте такі переваги:
- Відсутність залежності від зовнішніх чинників довкілля. Насос типу вода-вода буде функціонувати стабільно, незалежно від погоди.
- Для монтажу насоса вода-вода не потрібні масштабні земляні роботи. Потрібно пробурити всього дві свердловини, що значно дешевше, аніж встановлення ґрунтового насоса.
- Високий коефіцієнт перетворення теплоти, котрий сягає позначки 5, що більше від повітряного та геотермального насосів.
Отримати детальніші відповіді чи обрати тепловий насос вода-вода ви зможете в магазині Aqua Life.