Знову зима, а батареї в квартирі знову холодні? А чи знаєте ви, що жителі деяких країн Європи та Азії комфортно себе почувають і без центрального опалення? Його відсутність також допомагає їм істотно заощаджувати. Після прочитання цієї статті ви дізнаєтеся, які прилади вони вважають оптимальним рішенням для обігріву житла і який температурний режим найкраще вибрати при індивідуальному опаленні.
За вікном знову зимові холоди, а температуру всередині вашої квартири ніяк не назвеш комфортною? Ви знову нарікаєте на недостатньо якісну роботу комунальних підприємств? В такому випадку вам буде цікаво дізнатися, що в ряді європейських і азіатських країн центральне опалення і зовсім відсутня.
Наприклад, Великобританія. Жителі туманного Альбіону звикли обігрівати свої будинки самостійно за допомогою газових котлів, які спрямовані на нагрів води в крані і в батареях. Власник такого обігрівального приладу має право самостійно вирішувати, яка температура всередині приміщення є для нього найбільш комфортною. Це ж дозволяє істотно економити на рахунках.
Так, в ванних жителів Великобританії батареї просто відсутні. До того ж спати британці люблять в щільних піжамах, так як топити всю ніч в стандартному режимі для них вельми дорого. Найчастіше на котел економні жителі країни встановлюють спеціальний таймер, який програмують на включення і відключення в залежності від свого розпорядку дня. До речі, лікарі настійно рекомендують переглянути стандартні уявлення про комфортній температурі, так як звичні для багатьох 24 градуси можуть стати причиною розвитку серйозних серцевих захворювань. Нормальним можна вважати значення в межах 18-21 градуси.
Якщо ж говорити про Японію, то центральне опалення в цій східній країні можна зустріти лише в найбільш холодних регіонах. Йдеться про Хоккайдо. Жителі інших міст обігрівають свої оселі в індивідуальному порядку. Японці зробили вибір на користь обігрівачів, що функціонують як від електрики, так і від газу. Взимку особливої популярностьюздесь користуються електричні ковдри і килими, температуру яких можна регулювати. Також складно уявити японський будинок без котацу. Він являє собою столещніца з встановленим в нижній частині нагрівальним елементом. Біля котацу прийнято збиратися всім членам сім'ї для здійснення трапези або ведення бесіди.
До речі, в Японії ви не знайдете школу, де було б опалення. Погріти руки в холоду діти можуть лише в перерві між лекціями в спеціально обладнаних зонах обігріву.
Немає звичного нам центрального опалення і в Німеччині. У приватних будівлях тут найчастіше можна виявити індивідуальні котли, а жителі багатоквартирних будинків платять стільки, скільки спожили без зайвих нарахувань завдяки встановленому газового обладнання, яке окремо гріє воду для батарей. Завдяки спеціальним термостатам німці суворо стежать за температурою різних зон квартири, дотримуючись стандартних рекомендацій. Так, в спальній кімнаті температуру виставляють на 16-18 градусів, у ванній – 20-22 градуси, в вітальні – 20 градусів.
Для обігріву житла німці стали звертати увагу на сонячні батареї та теплові насоси, адже уряд всіляко заохочує таку ініціативу. Наприклад, домовласникам, які використовують для опалення приміщення екологічні різновиди палива, відповідно до державних програм буде відшкодовано близько 15% витрат, виділених на монтаж спеціалізованого обладнання.