Сучасні енергоефективні установки, теплові насоси знайшли широке поширення серед населення для приватного житлового сектора, промислових об'єктів. Вперше їх використали країни Західної і Східної Європи, США і Канади. Хіти сучасної технології застосовують уже чверть Століття. Притому відгуки споживачів і покупців про теплових насосах говорять самі за себе, і завжди з позитивного боку. Досвідчені установки прийшли в Росію і країни СНД зовсім недавно. Особливість конструкції пов'язана з перетворенням низького потенціалу тепла від навколишнього середовища: внутрішньої термальною енергії землі, води, повітря, льоду.
Модифікації виробів
За способом передачі енергії виробляють 2 модифікації:
- Компресійні теплові насоси.
- Абсорбція установки.
Система опалення від теплових насосів під ключ для заміського житла в 1.5 рази перевершує альтернативні комплекси (СО, ГВП). Головна перевага економічність над стандартними джерелами тепла. Термальні комплекси вдвічі менш витратні, по тепловому споживання втричі ефективніше. Тут вище також вибухозахист, пожежна безпека, головне комплекси компактні, продуктивніше по енергоспоживанню в одиницю часу і площі.
Застосовують термальну та фізико-механічну енергію в приватному секторі для специфічних технологічних побутових потреб населення. Апарати використовують цикл стиснення / розширення теплоносія, в результаті чого відбувається виділення тепла. Тип теплових насосів простий, зате високоефективний спосіб функціонування установки. Населення, особливо далеко від централізованих магістралей і трас опалення, газопостачання, ліній електропередачі воліє теплові насоси.
Абсорбція агрегати - це свого роду конструкції нового покоління. Апарати використовують функції джерела та робочого тіла пар абсорбент / хладон. Застосування абсорбенту дає збільшення продуктивності теплового насоса.
У прайс-листах 3 категорії виробів
Геотермальні апарати - енергію отримують з надр землі, водного середовища.
Повітряного циклу установки - працюють внаслідок перетворень енергії з газової повітряної суміші.
Вторинного циклу агрегати - використовують енергію з вторинної повітряної суміші, стічних вод систем каналізації. Що говорить про високу ефективність виробів, мета енергозбереження, особливо в епоху дефіциту вуглеводнів: нафти і газу, органічного палива - вугілля, торфу та дров.
У каталозі представлені вироби
- «Повітря на повітря», модифікація заснована на паркані тепла найбільш холодного повітря, завдяки подальшому зниженню ентальпії і різниці температур відбувається подача тепла в опалювальне будівлю.
- «Вода на воду», тут установка використовує тепло ґрунтових вод, джерело забезпечує систему опалення (СО) і гарячого водопостачання (ГВП).
- «Вода на повітря», в конструкції застосовують зонди або свердловини для води, повітряна СО.
- «Повітря на воду», в циклі атмосферна установка забезпечує гарячою водою СО заміського будинку.
- «Грунт на воду», в конструкції труби прокладають в грунті, в них відбувається циркуляція води, від неї забирається тепло з грунту.
- «Лід на воду», специфічна установка нагріває воду і подає в домашні (СО, ГВП), або садової ділянки. Тепло вивільняється в результаті отримання льоду. Від заморозки 100-200 л води, стає тепло в середніх габаритах приватного будинку на 1 годину часу, в добу необхідно перетворити максимум 4.8 тис. Л рідини.
Вартість монтажу
Залежно від проекту і габаритів розв'язки труб, обладнання та геотермального контуру відрізняється їх ціна. На зростання вартості будівництва і введення в роботи теплових насосів під ключ впливають збірка, установка за місцем (для СО, ГВП).
Крім того комплекси обходяться покупцям дорожче на види БМР та матеріали (стандартне виконання від виробника):
- Проводять буріння свердловини на глибину достатню для введення в створ стовбура і функціонування геотермального зонда. Сюди ж входять витратні матеріали, тампонаж (буровий розчин, утеплення свердловини, обв'язування комунікаціями та обладнанням).
- Ставлять ЗБВ: КС-15 діаметром не менше 1.5 м, закривають ствол кришкою. Виробники вважають за краще в якості реклами і власного престижу ставити полімерні люки з персональними корпоративними логотипами.
- В СМР і кошторисну вартість включають доставку, монтаж ЗБВ кільця, кришки, полімерного бетонного люка, заливка дна, монтаж пластикового приямку з метою відкачки дренажу.
- У собівартість робіт включають гідравлічне випробування зондів після монтажу їх у свердловину.
- У витратах СМР знаходяться МТР, будівництво збірного колектора до зондам.
- Промивання зондів, друге ГІ повітрям проводять після установки на місце збірного колектора, що враховують в обсягах кошторисних робіт.
- Монтаж ЗБВ кришки, полімерного бетонного люка теж у вартості цієї установки.
- Далі враховують будівництво теплотраси від колодязя з зондами до місцевої котельної установки.
- Останній етап - ставляться заглушки на кінцевій ділянці теплотраси, третє перевірочне і остаточне ГІ повітрям напором 0.4 МПа. Контур залишають під тиском до установки і підключення в 100% готовності теплового насоса.
Цей варіант не прерогатива, окремі СМР і матеріали, замовник має право замінити іншими альтернативними виробами. Ціна збільшується на різницю проектного та додаткового обсягу СМР.