Вентиляція та кондиціювання котеджу - тут ви знайдете відповіді на більшість питань просунутого новачка
Вентиляция и кондиционирование коттеджа - здесь вы найдете ответы на большинство вопросов продвинутого новичка
Не багато хто розуміє роль і значення кондиціювання та вентиляції у приватному будинку. Тим часом у житлі, позбавленому цих атрибутів, постійне проживання людей фізично неможливе через відсутність циркуляції повітря. І якщо в багатоквартирних будинках обов'язок забезпечення всіма житловими системами, необхідними для будинку покладено на комунальні служби, то власникам власних будинків та котеджів доводиться піклуватися про вентиляцію та кондиціювання самостійно.
Вимоги закону до організації вентиляції та кондиціювання у житловому будинку
Щоб будинок вважався придатним для проживання, параметри вентиляції повинні відповідати нормативам:
- Будівельним ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки та споруди. Житлові будинки".
- ДБН В.2.5 67 2013 «Опалення, вентиляція та кондиціювання».
- Обов'язковим стандартом ДБН В.2.5-67:2013, який регулює норми надходження повітря в окремі приміщення будинку.
- ГОСТ 30494-96 «Будівлі житлові та громадські. Параметри мікроклімату у приміщеннях» встановлює критерії нормального мікроклімату в житлових приміщеннях.
- ДБН В.2.2-15-05 «Будинки та споруди. Житлові будинки".
- Особливо необхідно виділити ГОСТ 30494-2011, який встановлює норми повітрообміну безпосередньо для котеджів.
Не фахівцеві професійні знання такого обсягу та глибини не доступні. А будівельні організації враховують лише будівельні ДБН. Тому проблеми починаються відразу ж, у тому числі із пожежною безпекою, електричною системою, як тільки з'являються атрибути сучасного котеджу та приватного будинку: організація каналізації, проведення котельного опалення, оформлення каміна, будівництво лазні або басейну, підземного паркування або вбудованих гаражів, власної майстерні, підземний поверх.
Помилки та проблеми вентиляції приватного будинку: що потрібно знати?
Вентиляція потрібна для припливу свіжого повітря та його циркуляції у всіх приміщеннях котеджу. Порушення вентиляції тягне такі недоліки як:
- Душне та затхле повітря.
- Сторонні та неприємні запахи у домі. Наприклад, при нормально працюючій вентиляції запахи з кухні, ванної кімнати, туалету не поширюються в спальні, робочі кабінети, вітальню, загальні кімнати.
- Порушення бактеріального балансу: вогкість та пліснява, грибки в туалеті, ванній кімнаті.
- Відсутність припливу повітря навіть за провітрювання.
- Підвищена не комфортна температура влітку та холод узимку.
Щоб уникнути цих неприємностей, доводиться вирішувати такі завдання:
- Циркуляція повітря усередині будинку між приміщеннями.
- Додатковий повітрообмін за наявності каміна, лазні, опалювального котла.
- Забезпечує приплив свіжого повітря в достатньому обсязі. Для приватного будинку цей показник у рази перевищує параметри квартири.
Циркуляція повітря між кімнатами у будинку
Це завдання вирішується наявністю природної вентиляції, яка має передбачатися у будинку ще на стадії проекту. На жаль, у більшості сучасних приватних будинків про неї просто забувають. Адже димар хоч і застарілий, але обов'язковий атрибут приватного будинку. Помилки будівництва, неправильна експлуатація, відсутність догляду призводять до непомірної потужності природної вентиляції. Проблему найчастіше намагаються вирішити простим провітрюванням. Як наслідок, порушення вимог пожежної безпеки, підвищена витрата теплоресурсу в зимовий час, протяги, задушливий та спекотний мікроклімат улітку.
Слід також врахувати, що наявність нормальної вентиляції та кондиціонування – це фактор довготривалої служби покрівлі, перекриттів, а дерев'яних будинках – всіх його елементів.
Як робили раніше?
Радянський підхід передбачав природну вентиляцію в будинку, коли через мікрощілини, зазори плит та колод разом із протягами всередину потрапляло свіже повітря. Відпрацьований обсяг природною тягою, організованою найчастіше в туалеті та на кухні, видалявся через витяжку в димар.
А що ж тепер?
Для забезпечення циркуляції повітря між кімнатами наша компанія пропонує ряд високотехнологічних рішень, починаючи від встановлення ґрат та пасивних клапанів на вікнах до створення системи примусової вентиляції.
Нові стандарти вентиляції та кондиціонування значно підвищують комфорт котеджу та приватного будинку. У своїх будинках він значно ширший, ніж у квартирі. Адже власник будинку може організувати лазню, сауну, басейн, підземне паркування, оранжерею і навіть власну систему мікроклімату з контролем, у тому числі температурним індивідуально кожної кімнати.
Способи вентиляції котеджу
Примусова вентиляція забезпечує нормальний повітрообмін та циркуляцію повітря у приміщеннях навіть за відсутності природної вентиляції. Найбільш поширені та недорогі варіанти: монтаж припливного клапана, встановлення побутового рекуператора та організація витяжки.
Монтаж припливного клапана
Це система припливного клапана – витяжний вентилятор. На вікнах монтуються клапани, що забезпечують приплив свіжого повітря без розгерметизації, а відпрацьовані обсяги повітря видаляються за допомогою вентилятора назовні. Електроніка, що вбудовується, дозволяє видаляти надлишок повітря через проміжки часу або при підвищенні вологості повітря.
Переваги цього методу – демократична ціна обладнання, відсутність протягів, відсутність догляду, швидкість та простота установки, забезпечення низької вологості повітря, що гарантує відсутність цвілі, грибків, нормальну епідеміологічну обстановку. При його виборі слід враховувати, що вентилятор здатний знижувати температуру в будинку, і при видаленні теплого внутрішнього повітря температура в приміщеннях знижується.
Побутові рекуператори
Багатофункціональні пристрої, які до того ж регулюють температуру повітря. Вони також встановлюються з витяжними вентиляторами, але при скиданні відпрацьованого обсягу температура у приміщенні не знижується. Мінус такої системи – один. Рекуператор здатний обробляти певний обсяг повітря, тому через обмежену продуктивність апаратів потрібно кілька, що обходиться споживачеві дорожче. Але самі рекуператори також мають невисоку вартість.
Величезний плюс таких пристроїв, що вони здатні як нагрівати температуру зовнішнього повітря до кімнатної в зимовий час, так і охолоджувати об'єми, що надійшли влітку. Таким чином, знижується витрата теплового ресурсу взимку та витрати на кондиціювання влітку.
Сучасні припливно-витяжні установки
На відміну від старих конструкцій обслуговують величезний обсяг у приміщеннях великої площі, нагрівають повітря, що надходить до кімнатної температури, здатні чистити його до рівня нормативу, не допускають сторонніх запахів і самостійно забезпечують подачу, циркуляцію, скидання повітря по повному циклу.
Звичайно, ціна такої установки може в рази перевищувати вартість перших способів. Оскільки система включає блок автоматики, калорифери, фільтри очищення, витяжні ґрати, повітропровід, за необхідності кілька, а також інше обладнання. Наприклад, анемостати та дифузори.
Кондиціювання котеджу
Як уже було показано вище, сучасні системи вентиляції здатні вирішувати і проблеми кондиціонування значно ефективніше та дешевше спліт-систем, навіть створюючи та відстежуючи всі параметри мікроклімату: вологість, температура, загазованість, наявність домішок. Серед сучасних способів, які доступні споживачеві – це монтаж кондиціонера, встановлення мульти-спліт системи або організація мультизонального кондиціювання.
Спліт-системи або кондиціонери
Сучасні моделі охолоджують повітря майже з однаковою продуктивністю. Основні відмінності - у способі встановлення: підлоговий, настінний, стельовий. З цікавих функцій можна виділити іонізацію повітря, антибактеріальну обробку, можливості охолодження та обігріву. Вся річ в інтер'єрі. Сама продукція давно знайома вітчизняному споживачеві. Недолік - така апаратура не замінить ні природну, ні витяжну вентиляцію. Тому витрачатися доведеться двічі. Витрати зростуть, оскільки для котеджу знадобиться встановлення одиниці виробу в кожну кімнату. Потужні моделі, які здатні обслуговувати крило будинку або цілий поверх, не зручні виносною конструкцією, що утруднює обслуговування, чималими габаритами та псують фасад котеджу.
Мульти-спліт системи
Преміум обладнання позбавлене таких недоліків. Один потужний продуктивний блок не обов'язково монтується на фасаді, а, наприклад, у підвалі або на горищі. Каналами він з'єднаний із внутрішніми блоками, які обслуговують одне або кілька приміщень. Завдяки чому кожна кімната може мати індивідуальні налаштування кондиціювання та оптимальний режим, що залежить від призначення: житлове приміщення, туалет, кухня, ванна, комора, сауна, лазня, приміщення для котла, камінний зал, оранжерея, парковка та інше.
Управління кожним блоком та системою загалом здійснюється через інтернет, за допомогою пульта дистанційного керування, модуля Wi-Fi з гаджетом. Такі сучасні системи знімають значне навантаження із системи опалення будинку, самі належать до енергоефективного обладнання, не витрачаючи ресурсу. Функціональні можливості їх також великі. Вони регулюють, моніторять, контролюють кілька параметрів: вологість, температура, рівень забруднення, здатні чистити повітря, боротися з вологістю. Кожен параметр має програмовані режими і може налаштовуватись індивідуально або автоматично в оптимальному для кожного приміщення режимі.
Експлуатація мульти-спліт системи для котеджів великої площі або в кілька поверхів обходиться дешевше за встановлення звичайного кондиціонера в кожне приміщення.
Мультизональний модуль
Це останнє слово кондиціювання. Прихована установка до 64 внутрішніх блоків не псує фасад та інтер'єри. Усі функції одночасно попередніх поколінь доступні. Все обладнання використовує компресори та безліч робочих реагентів. Точна електроніка фіксує всі нюанси та контролює не кілька, а десятки параметрів у кожному приміщенні, створюючи індивідуальний мікроклімат у приміщенні та загальний мікроклімат у будинку. Просте обслуговування обслуговування практично не дає збоїв.
Останнє слово техніки – інверторні технології
Найсучасніший варіант мультизонального модуля – INVERTER. Це система управління компресорами та вентиляторами, яка додатково контролює власні параметри: споживання електроенергії, витрата реагентів, стан обладнання, підтримуючи оптимальний режим роботи апаратури, у тому числі датчиків без пікових навантажень, контролюючи енергоспоживання, витрата матеріалів, що використовуються в роботі самої системи.
Як наслідок, економія ресурсів - 50%, повністю замінюють систему топлення приватного будинку, котеджу, формують мікроклімат будинку. Блок може коштувати на 40% дорожче звичайного кондиціонера, але його ресурс служби значно довший, а витрата енергії та матеріалів у рази менша. При цьому INVERTER контролює та регулює десятки параметрів повітря, а якість його роботи не зрівняється з роботою звичайної спліт-системи.
У нас ви можете вибрати та замовити будь-який варіант вентиляції та кондиціонування котеджу, приватного будинку з гарантійним, післягарантійним обслуговуванням та встановленням.