Все для теплої статі - від "А" до "Я"
Чому «тепла підлога»?
Якщо будівля обігрівається за допомогою радіатора, потік теплого повітря прямує до стелі. Однак при цьому створюється зона задушливого тепла на рівні росту людини, після чого холодне повітря опускається на підлогу у вигляді протягу. Система «тепла підлога» при опаленні спроектована таким чином, що тепло виділяється всією площею підлоги і рівно поширюється по приміщенню: і ноги в теплі, і голова на холоді, як говорить народна мудрість. Іншими словами, у порівнянні зі стандартною системою обігріву, ця конструкція розподіляє тепло більш рівномірно, а точніше: під ногами температура тримається на рівні +24°С, тоді як на рівні голови не перевищує +22°С, а біля стелі +20 °З.
Більш того, використання опалення підлоги призводить до того, що в повітрі міститься набагато менше пилу, що позитивно позначається на гігієнічних умовах. Власне монтаж «теплої підлоги» виявляється менш витратним і простішим, ніж стандартних опалювальних систем. На додачу до перерахованого вище, завдяки підлоговому опаленню прибрати в будинку стає легше, а око радіє відсутності батарей і труб, при цьому немає жодних обмежень у розміщенні меблів.
До позитивних якостей системи також належить її непомітність. Нагрівальний елемент встановлюється в бетонно-цементну стяжку, а площа приміщення не захаращена батареями та радіаторами, що дозволяє дизайнеру використовувати нові ідеї та рішення для оформлення приміщення.
Крім того, безпека – ще один незаперечний плюс системи: безпомилкове встановлення забезпечує подвійну, іноді навіть потрійну ізоляцію, наявність спеціального обладнання для екранування нагрівального кабелю та заземлення, а також пристрої захисного відключення.
Основні види
Існує два типи систем «тепла підлога» може бути двох видів: електрична та водяна. Остання має схожість із системою центрального опалення, тільки трубопровід у ній захований у стяжці і самої конструкції підлоги. Вода підігрівається до потрібної температури в котлі, потім насос сприяє її циркуляції по трубах і після охолодження вона знову надходить в котел. Підігрівати воду можна різними способами: газом, електрикою, вугіллям, центральним опаленням та навіть сонячною енергією. Температура труб контролюється за даними датчиків та підтримується на стабільному рівні за допомогою термостатів.
Нерідко в системі водяної теплої підлоги використовують труби зі зшитого поліетилену, тому що в подібній системі неможливе виникнення корозії та накопичення солей. Установка системи водяного обігріву відбувається на бетонний фундамент: закладається гідро- та теплоізоляція, потім бетонна стяжка з вмонтованими всередині трубами та покриття підлоги.
Спеціальний багатошаровий кабель є головною особливістю електричної системи «тепла підлога». У ролі ізоляції цієї системи, і навіть нагріваючої поверхні, використовуються матеріали, стійкі до температури перевищує 100°С – тефлон, ПВХ, силіконова гума. Оскільки максимальна температура нагрівання кабелю становить 65 ° С, а середня не більше 25-30 ° С, таке рішення зводить до нуля можливість виникнення пожеж або травмування людей. Як правило, для прокладання під підлогою застосовується заземлений кабель. Екран є сіткою з міді або сталі і використовується для надійності конструкції, приймаючи удар струму і не допускаючи загоряння та травмування користувачів. Більше того, екран знижує електромагнітні промені, що виникають на всіх електропроводах. Підлога опалюється за допомогою нагрівального елемента – по суті, об'єднаний з підлогою провідник, що має високий опір, що виділяє тепло під час проходження електричного струму. Установка системи здійснюється в наступній послідовності: на бетонну стяжку вистилається теплоізоляція (керамзитобетон, пінопласт, кам'яна мінеральна вата), що дозволяє знизити потужність та мінімізувати енерговитрати. Потім встановлюється нагрівальний мат або кабель, однак вони мають різні вимоги до товщини стяжки. Найчастіше застосовуються нагрівальні кабелі, і рівень підлоги після ремонту збільшується на 3-5 см. Під час встановлення електричної теплої підлоги слід не забувати про те, що не можна змінювати довжину кабелю. Для під'єднання кабелю до підлоги застосовується монтажна стрічка. Нагрівальний мат,
Особливості монтажу
Незважаючи на вибір «водяної» або «електричної» теплої підлоги, його конструкція неодмінно має такі складові: монтажна стрічка для підключення, апаратура для керування (терморегулятори з датчиком температури), нагрівальні елементи (кабелі), додаткові елементи та аксесуари. Головна характеристика «теплої підлоги» - це створення проекту та виконання правил встановлення. Слід проконтролювати, щоб після встановлення конструкції кабель у відсутності механічних ушкоджень. Система «теплої підлоги» можлива, як під час будівництва з нуля, так і при капітальному ремонті, оскільки пристрій монтується власне в цементно-піщану стяжку. Серед усіх робіт, необхідних для встановлення «теплої підлоги», потрібно звернути увагу на гідроізоляцію, розкладку нагрівального кабелю згідно із заданою схемою, укладання покриття зверху системи.
Наскільки це економічно доцільно?
Зупиняючи свій вибір на конкретній системі теплої підлоги (водяної або електричної), насамперед потрібно розрахувати, наскільки це економічно вигідно. Наприклад, електрична тепла підлога стане ідеальним варіантом для невеликих приміщень (у передпокої або таких кімнатах як кухня, ванна, санвузол): у такому разі вартість цього обладнання буде набагато меншою за водяне. Необхідна електрична тепла підлога в тих будинках, де є дешева електрика. Водяна тепла підлога стане бездоганним вибором для опалення великих кімнат у будинку або садибі: на площі понад 30 м, оскільки витрати на встановлення цього типу підлоги нижчі, ніж для електричного аналога. Він найкраще підійде для приватних котеджів, проте його можна використовувати для обігріву приміщення в багатоквартирному будинку, якщо це передбачено проектом.
Вартість, загальна сума
Вартість системи «тепла підлога» безпосередньо визначається площею опалення кімнати (не захаращеною сантехнічним обладнанням та меблями), складності установки, потужності системи та її типу терморегулятора. Точну ціну встановлення такої конструкції можна дізнатися лише після підрахунків, зроблених експертами у кожному індивідуальному випадку. Приблизно вартість матеріалів та установки теплої підлоги може становити суму, починаючи з позначки -160 за м2. Ціна установки може бути 15-30% від підрахованої вартості матеріалів. Порівнюючи два типи системи, початкові інвестиції у водяну теплу підлогу трохи перевищують електричну. Під час експлуатації у випадку з водяною теплою підлогою можна заощадити на 10-15% енергії більше, ніж з його аналогом. В основному, якщо порівняти витрати на експлуатацію, то конструкція тепла підлога є досить таки економічною. При всіх перерахованих вище особливостях, максимальної економії можна досягти, якщо розумно підібрати тип системи для конкретно вибраного будинку, а також безпомилково виконати проектування та встановлення.
Яким має бути фінішне покриття?
У ролі фінішного покриття підлоги можна зупинити свій вибір практично на будь-якому матеріалі: мармурі, кахельній плитці, ковроліні, ламінаті або лінолеумі. Однак паркет все ж таки не найкращий вибір.