Часті перебої з гарячим водопостачанням або взагалі повна відсутність води можуть змусити будь-якого власника квадратних метрів купити бойлер. Цей агрегат призначений для нагріву води. Таке оснащення незамінне в багатоповерхівках і в приватних секторах.

Перед підключенням котла до водопроводу необхідно вибрати відповідний пристрій по автоматизації, обсягом, конфігурації і дизайну.

На сім'ю з 3 чоловік вистачить 30-літрового бака, з 5-6 чоловік - на 50 або 80 літрів.

Обов'язково важливо звертати увагу на стиль, габарити агрегату, його відповідність з інтер'єром. Важливий спосіб кріплення приладу (горизонтальний або вертикальний), щоб ТЕН міг бути компактно встановлений і ергономічно вписався в ванну кімнату.

Отже, бойлер підключення має на увазі монтаж приладу. Перед цим процесом потрібно приробити до стіни спеціальні гачки і прочитати інструкцію виробника. Потім необхідно рівно повісити виріб.

Підключення агрегату до водопроводу

Схема під'єднання теплообмінника до водопровідних комунікацій дуже проста. Паралельно підключається блок. Для безперебійного водопостачання знадобиться відповідне число труб. Також потрібно підготувати паяльники на пластиковій зв'язці і інструменти для сталевих конструкцій. Для продовження терміну служби Тена важлива установка фільтра для очищення води від накипу.

У позначеному місці потрібно розташувати відрізану трубку для холодної і гарячої води, впаяти в отвір відходять від труби трійники труба, позначити лінії для перенесення котла, з'єднаного з кранами на муфті. Так приєднується бойлер при умові не захованої в стіні труби.

До замкнутої стінці трубопроводу під'єднати бак складніше. Треба відкрити трубку, здійснити врізку, зробити вихідні підключення і закрити всі назад. Разом з трійниками потрібно вставляти роз'ємні втулки, щоб припій не розтікався по трубці.

Підключення роз'ємів і Тена до водопроводу здійснюється за попередньою схемою після застигання зварних стиків.

Легко підключити котел до водопроводу за допомогою пластикових труб. Підвідний контур до резервуару для води особливих турбот не доставляє. Нарізаються труби і вставляються трійники, після чого приєднується опалювальний прилад.

Провести ж електричне підключення води до водопроводу по сталевих трубах - дуже складна процедура, яка передбачає підведення змішувача котла до кухонним трубах. На кожну з них надягають трійник, що дозволяє без відводів фіксувати по одній трубці і кухонний змішувач, і бойлер.

Перед тим, як підключити бойлер, важливо врахувати, що при установці водонагрівача на воду забороняється:

  • відкривати захисне вікно при включеному пристрої;
  • перевірити працездатність агрегату без води;
  • зливати воду при включеному живленні;
  • додавати деталі з інших машин і пристроїв.

При установці компонентів Тена до системи гарячого водопостачання не потрібно ніяких додаткових елементів, крім отсечного клапана, розташованого на соплі цистерни. Але при підведенні труби з холодною водою потрібно спочатку поставити трійник, на бічному відводі якого кріпиться вентиль для зливу води з бака. Потім на трійник встановлюється зворотний клапан, монтується запірний вентиль, відбувається з'єднання отвори зі спеціальним пристроєм для подачі води.

Установлювати запобіжний клапан важлива. Цей агрегат перешкоджає зворотному потоку руху води в водяній системі, залагоджує скачки тиску і скидає надлишок води при нагріванні.