Не йде гаряча вода із бойлера

Як працює електричний водонагрівач?

Небагато систем простіше, ніж у електричного бойлера. У ньому є резервуар для гарячої води з одним підключенням до водопровідної мережі, а іншим до електромережі. Після досягнення резервуару вода вступає в контакт з нагрівальним елементом електричного опору всередині, який нагріває її. Нагрівач підтримує воду при заданій температурі і зазнає труднощів лише тоді, коли вся вода з бака витрачена. Два практичні пункти інформації про те, як жити з електричним бойлером і приймати душ без занепокоєння:

  • У душі використовується приблизно 30 літрів води.
  • Порівняйте цю цифру з ємністю вашого бойлера в літрах, щоб отримати уявлення про те, скільки води можна прийняти без проблем.
  • Коли вода закінчується, нагрівач повинен поповнити та нагріти всю ємність у літрах.
  • Тривалість цього процесу варіюється в залежності від моделі, але може змінюватись від одного до трьох годин.

Як вибрати потужність електричного водонагрівача

Важливо правильно вибрати потужність для обігрівача. До 30 літрів для душу ви повинні додати близько 10 літрів на день для ванних кімнат. Якщо ви живете один, можливо достатньо 30-літрового водонагрівача (хоча 50-літровий буде працювати плавніше). Для двох мешканців рекомендується використовувати нагрівач об'ємом 50 або 80 літрів.

Трьом або чотирма мешканцям потрібен обігрівач об'ємом 100 літрів або більше. Для більш ніж чотирьох мешканців вам потрібно буде вибрати водонагрівач об'ємом 200 або 300 літрів: у цьому випадку розмір нагрівача зводить нанівець перевагу установки в будь-якому просторі, оскільки йдеться про бойлери, довжина яких становить майже два метри.

Як вибрати номінальну потужність водонагрівача

Інші важливі дані при виборі водонагрівача – це ваш максимальний рейтинг. Чим вище рейтинг, тим швидше він нагріватиме воду, а при нижчому рейтингу вам доведеться чекати, коли закінчиться бак. Тому порада полягає в тому, щоб спочатку вибрати потрібну вам ємність, а потім модель з найвищим рейтингом, яку ви можете знайти для цієї ємності. Але ця порада має межу, тому що, якщо ваша потужність за контрактом низька, потужний бойлер може “перегорати”.

Потужність бойлера варіюється від 1000 Вт (=1 кВт) до 2500 Вт (=2,5 кВт). Це не означає, що якщо у вас є контрактна потужність 3,5 кВт, доцільно встановити бойлер потужністю 2500 Вт. В іншому випадку нагрівач може працювати не одночасно з пральною або посудомийною машиною. Щоб уникнути цих незручностей, вам, ймовірно, потрібно буде збільшити споживання електроенергії.

Не йде гаряча вода із бойлера

Переконайтеся, що ви дотримуєтеся техніки безпеки під час усунення несправностей з бойлером.

Нема горячої води

Немає більш поширеної проблеми, ніж відсутність гарячої води. Найчастіше ви не отримаєте гарячу воду, тому що до бойлера не надходить харчування. Це може бути так само просто, як автоматичний вимикач або перегорілий запобіжник. Крім того, можливо, було активовано високотемпературне відключення. Це означає скидання водонагрівача.

Якщо після цього гарячої води немає, то вам було б розумно звернутися до професіонала. Вони мають інші засоби усунення неполадок або, принаймні, вони можуть замінити старий бойлер, якщо він повністю вийшов з ладу.

Вода надто гаряча

Хочете вірте, хочете ні, але вода може стати надто гарячою, коли виходить із бойлера. Коли внутрішній термостат встановлений надто високо, температура води може виявитися набагато вищою за нормальну.

Як правило, роздільна здатність полягає в скиданні термостата і встановленні його на більш комфортну температуру. Але якщо це не спрацює, можливо, винний клапан температурного тиску. Коли він виходить з ладу, нагрівач не може вимкнутись, коли він досягає потрібної температури. Заміна його вкрай необхідна для запобігання можливому опіку.

Недостатньо гарячої води

Можливо, ваш бойлер дуже малий, щоб відповідати вимогам вашого будинку. Коли бойлер занадто малий, вся гаряча вода витрачається до того, як усі перестають її використовувати. Якщо ваш бойлер не подає воду гарячою, це може бути проблема з нагрівальним елементом або термостатом. Нагрівальний елемент може почати виходити з ладу, а це означає, що він нагріває воду просто не до потрібної температури. Якщо нагрівальний елемент у порядку, то термостат може бути запрограмований надто низько.