Сушки для рушників стали невід'ємним атрибутом ванної кімнати заміських будинків і квартир. Крім прямого призначення: сушіння рушників та інших, невеликих за розмірами речей, сушки рушників виконують роль обігрівальних приладів не тільки в побутових приміщеннях, їх встановлюють також у кафе, як частина внутрішнього інтер'єру та залучення відвідувачів, у басейнах, фітнес – клубах та тренажерних залах, де відвідувачам необхідно підсушити верхній одяг або рушники після тренувань.
Відмінні особливості нагрівання
У продажу представлені два основних типи сушок для рушників, що відрізняються між собою способом нагрівання рідини, що знаходиться всередині опалювального приладу. У водяній рушникосушці роль теплоносія виконує вода, яка може надходити із системи гарячого або центрального опалення або від водонагрівача (бойлера), встановленого безпосередньо в приміщенні. Після підключення сушіння до системи централізованого опалення власник приміщення не несе більше жодних витрат, але стає залежним від тривалості опалювального сезону та температури гарячої води в системі, регулювати яку немає можливості.
Нагрівання електричних сушок для рушників здійснюється за допомогою використання ТЕНу або спеціального шнура, живлення яких забезпечується від електричної мережі. Завдяки ТЕНам розташована всередині сушіння рідина (дистильована вода або мінеральна олія) нагрівається до заданої температури та циркулює під впливом теплової конвекції. Нагрівальний шнур проходить по всьому периметру виробу і забезпечує його рівномірне нагрівання по всій площі (теплоносієм виступає порошковий графіт).
Для включення/вимкнення електричного сушіння та регулювання температури її нагрівання рушникосушарки оснащують димером – спеціальним регулятором.
Матеріали, що використовуються для виготовлення
Найбільш поширеним матеріалом, з якого виготовляють сушіння для ванних кімнат, є нержавіюча сталь. Цей матеріал відрізняється:
- високою корозійною стійкістю;
- високими показниками теплопередачі;
- порівняно невисокою вартістю.
Сталь після нагрівання при високих температурах легко обробляється, завдяки чому із сталевих трубок можна створювати складні дизайнерські конфігурації для надання естетичності зовнішньому вигляду сушки для рушників. Нержавіючі труби зберігають свій зовнішній вигляд десятиліттями, при цьому вони не схильні до окислення водопровідною водою і чудово витримують її тиск.
Латунні та мідні рушникосушки найбільш часто зустрічаються серед дизайнерських виробів, оскільки зазначені метали складно піддаються обробці і мають відносно високу вартість. Мідь та латунь мають низькі показники стійкості до агресивних середовищ та електролізу, крім того зовнішня поверхня трубок дуже чутлива до механічних пошкоджень та потребує надзвичайно дбайливого відношення. Мідні трубки в умовах підвищеної вологості можуть темніти та окислюватися. Як правило, латунні та мідні вироби виготовляють на замовлення або порівняно невеликими партіями.
Форми та розміри
Найбільш поширеними типами сушок є вертикальні та горизонтальні рушникосушарки. Сушіння з горизонтально розташованими трубками розміщують у порівняно великих за розміром ванних кімнатах, вони зручніші за вертикальні вироби, оскільки дозволяють розмістити на них рушники або інші предмети для сушіння.
Останнім часом особливою популярністю користуються дизайнерські рушникосушки, де поєднується привабливий дизайн і широка функціональність. Незвичайний зовнішній вигляд виробів, які можуть мати форму сніжинок, трапецій, зигзагів, химерних лабіринтів, бджолиних стільників або гілок дерев, покликаний підкорювати своїм креативом та оригінальністю. Саме тому дизайнерські рушникосушки часто виступають у ролі творів мистецтва, покликаних прикрасити інтер'єр будь-якого приміщення – від офісу великої компанії до арт – галереї.
Через химерні зовнішні форми дизайнерські вироби мають високу вартість і їх не прийнято встановлювати в побутових приміщеннях або душових кімнатах промислових підприємств. Вони покликані стати центром уваги і приковувати себе захоплені погляди відвідувачів. Для виготовлення дизайнерських сушки для рушників використовується чорна або нержавіюча сталь, латунь або мідь.