Провітрювання повітряних мас в приміщеннях має важливе значення для здоров'я людей. Вентиляція, яка відбувається природним чином через нещільне прилягання віконних сворок, дверей, методом провітрювання створює оптимальний для життєдіяльності клімат, усуває надлишок вологи, токсичні речовини. Неправильний повітрообмін в будинку - є проблемою. У задушливій атмосфері розмножуються мікроби, з'являються цвіль, грибки у ванній кімнаті. Ненормальний мікроклімат в будинку може негативно позначатися на здоров'ї людей, мешканців будинку. Вентиляційні припливні установки різного виду дозволяють вирішити проблему з надмірною герметизацією кімнат, проте для нормальної вентиляції цього може бути мало.

Вентиляційна система

Щоб в будинку було зручно, комфортно жити, необхідно організувати систему вентиляції для надходження свіжого повітря. В даному випадку необхідно враховувати температуру повітря, пересування мас. При виникненні перепадів температур вентиляції може бути недостатньо для провітрювання сторонніх запахів. В даному випадку ефективним методом боротьби з відпрацьованим повітрям є монтаж вентиляції з виходом через стінку. Вентиляція в приватному будинку через стіну застосовується для поновлення повітря в приміщеннях, встановлюється під час будівництва котеджів, будинків. Робота вентиляції повітря є автономною, не залежить від сторонніх приладів, пристроїв. Робота приладів полягає в установці мережі каналів в стіні будинку, які оснащені виходом, через них здійснюється пересування повітряних мас методом протягу. Вентиляція на кухні в приватному будинку через стіну дозволяє забезпечити оптимальні умови для проживання, зручність і комфорт. Вентиляційні системи не потребують грошових витратах для монтажу приладів.

У багатьох будинках використовують пластикові вікна, що виключають надходження повітря крізь стулки, вони є щільними. Основною умовою, крім наявності на стіні каналу для вентиляції, служить монтаж пристроїв примусової вентиляції. Щоб вентиляційна система працювала, на стінці з зовнішньої сторони роблять отвір, призначене для припливу повітря, яке закривається проти сіткою, встановлюють проточний клапан з внутрішньої частини стіни. Даний клапан має спеціальний фільтр для очищення від пилу, вологи. Клапан встановлюється в різних місцях:

  • поруч з підвіконням, батарейкою;
  • з боку вікна. На територіях з прохолодним кліматом можна монтувати клапан поруч з батарейкою, щоб потік повітря надходив в кімнату теплим. Для районів з теплим кліматом використовується припливна вентиляція з нагнітанням повітряних мас. Даний вид приладу вмонтовується в приватних будинках для вентиляції повітря.