Популярні питання про вибір водонагрівачів:
Проточні водонагрівачі дуже потужні і при роботі споживають від 7 до 30 кВт електроенергії - не кожна проводка це витримає. Наприклад, що б прийняти душ споживаючи 10 л/хв потрібно 15-20 кВт/год.
Габарити - чим більше споживання гарячої води, тим більшого обсягу потрібен бойлер. Баки більш схильні до корозії, вимагають сервісного обслуговування.
Орієнтовний споживання електроенергії при отриманні гарячої води - 0,1 кВт на 1 л, з урахуванням усіляких втрат. В інтернеті для більш точного розрахунку є калькулятори.
В розділі електричних бойлерів є зручних фільтр за габаритами і споживаної потужності.
Трохи вступу і переходимо до суті
Сучасні люди намагаються зробити своє життя якомога комфортніше, тому проблема гарячої води в якийсь момент може стати актуальною для кожного. Комусь щастить більше: він стикається з цією проблемою, тільки коли котельні закриваються на профілактичні ремонти. Іншим про наявність гарячої води потрібно піклуватися самим протягом усього року.
В таких ситуаціях виходом може стати придбання водонагрівача. Але тут інша проблема: виявляється водонагрівачів є 2 види– об'ємні накопичувальні бойлери та спокусливо компактні проточні водонагрівачі з моментальним нагріванням? Використання якого з них в побуті спричинить за собою менші грошові витрати?
Вірний вибір можна зробити тільки тоді, коли чітко розумієш, що потрібно і можливо в конкретних умовах.
Для цього необхідно дати відповіді на ряд питань:
- Скільки гарячої води сім'я буде витрачати в середньому за добу? Приклад розрахунку в цій статті.
- Який допустимий розмір водонагрівача? Де його можна встановити і які максимальні габарити?
- Як йдуть справи з електричною проводкою? Яка можлива гранична потужність?
- На які цілі буде використано цей прилад і нагріта їм вода?
- Скільки Ви готові витратити грошей на придбання необхідного обладнання?
Далі рекомендують порівняти ці два типи накопичувального та проточного водонагрівачів.
Їх відмінності:
- Габарити. Якщо місця для цього приладу в будинку або квартирі трохи, то тут підійде тільки проточний нагрівач. Він більш компактний, тому його легше десь прилаштувати. Крім того, не потрібен об'ємний прилад тим, у кого гарячу воду відключають нечасто. Недоцільний 80-ти літровий нагрівач, коли води не буває кілька тижнів на рік. Ви можете скористатися фільтром по ширині, глибині і висоті в розділі накопичувальних бойлерів .
- Вартість та асортимент. Дешевше, як правило, обходяться проточні нагрівачі, проте їх асортимент не такий широкий. Хоча це теж плюс – вибирати простіше.
- Енергоспоживання. Цей показник найбільше хвилює тих, хто намагається економити. Потужність споживаної енергії накопичувального приладу – 2-3 кВт, а проточного – від 7 до 30 кВт. Тому може здатися, що перший більш економний варіант. Однак все не так просто. Проточний нагрівач нагріє миттєво той обсяг води, на який накопичувальний витратить кілька годин. Якщо ж буде постійно працювати бойлер, то доведеться включити додаткові витрати електроенергії на підігрів. Тому проточні незначно економніше.
- Спосіб підключення. Щоб проточний водонагрівач був безпечний, йому необхідний спеціальний трифазний дріт із заземленням і запобіжник-автомат, не завадить і УЗО. Звичайно, це спричинить за собою додаткові витрати. Є моделі з однофазним підключенням, але для цього потрібна потужна проводка, як правило яка закладається під час ремонту.
- Умови експлуатації. Постійний контакт з гарячою водою може привести до появи іржі на стінках резервуара бойлера. Від цього він швидко прийде в непридатність. Нагрівальні елементи покриються накипом. Тому купуючи водонагрівач, потрібно дивитися, з якого матеріалу виготовлений прилад. Чемпіонами по міцності є резервуари з якісної нержавіючої сталі. Однак їх ціна досить велика. Баки, покриті титанової або цирконієвої емаллю, також відрізняються міцністю, але при цьому обійдуться дешевше нержавійки. Продовжити термін служби обладнання дозволяє великий обсяг магнієвого анода, оскільки його присутність знижує електрохімічну корозію. Уникнути проблем, пов'язаних зі стрибками тиску в мережі, допоможе наявність терморегулятора, тому доцільно придбати оснащену їм модель.
Висновок щодо вибору проточного або накопичувального:
- Зручність і комфорт. З проточними нагрівачами гаряча вода буде завжди, але натиск її буде невеликим. Накопичувальний нагрівач дасть хороший натиск, але гаряча вода буде обмежений відрізок часу. До того ж, якщо хтось один проведе в душі досить багато часу, то іншим доведеться чекати близько 5 – 6 годин, поки бойлер знову нагріє воду, або задовольнятися тепленьким дощиком.
- Економія. Витрати на електроенергію, як говорилося вище, майже однакові. Втрати відбуваються в проводці при великому навантаженні у випадку з проточними нагрівачами, а в разі накопичувальних приладів під час підтримки температури. Однак ці фактори не дуже істотні. А ось воду краще економити проточних водонагрівачів. Але прийом водних процедур повинен тривати недовго, хоча хто знає скільки у вас вільного місця=) Найбільше можна заощадити на таких параметрах: використання водонагрівачів часто – рідко, довго – недовго.
Плюсів, звичайно, більше у проточних моделей: менші габарити, вартість нижче, швидке нагрівання, економія води, не потрібно воду нагрівати заздалегідь. Але технічно забезпечити їм необхідні умови важко, тому асортимент накопичувальних бойлерів істотно ширше. У будь-якому випадку свій вибір повинен кожен зробити сам. Можливо, комусь важливіші інші фактори.
Якщо все ж зацікавили класичні накопичувальні бойлери, радимо прочитати статтю як його вибрати і ознайомитися з рейтингами виробників.А якщо плануєте підключати самостійно, корисно для прочитання про послідовність монтажу, або скористайтеся послугами нашого майстра.
Економте час! Ось добірка бойлерів обсягами 30, 50, 80 і 100 літрів.