Дуже коректне питання для тих, хто не вживає воду, яка надається міським водоканалом. Хоча, і серед виробників бутильованої води можна зустріти « контрафакт », проблеми з фільтрами теж частенько бувають. Дуже поширеною проблемою є корупція серед контролюючих органів, які створюють настільки високі і часто нелогічні і невиправдані вимоги. Це призводить до того, що маючи навіть близьке до ідеалу виробництво, доводиться «залагоджувати» невідповідності. Тому безсовісні виробники не бачать сенсу прагнути до кращого і порушують необхідні норми для виробництва якісного товару, будь то бутильована вода або обладнання для її очищення.
Розрахунок витрат на фільтрування води зворотним осмосом і сравленіе з бутіллірованной
Розрахунок пропонуємо виходячи з цін нашої компанії. Прирівнюються з середніми цінами на вже бутіллірованную воду - 100 грн/18,9 л бутель і ціна в точках продажу відфільтрованої води - 1 грн/л.
Середня ціна на стандартний фільтр (5 стадій) - від 3500 грн, на систему зворотного осмосу з мінералізатором (2 типу води) - 5000 грн , в рік необхідно 2 види заміни картриджів - перший раз змінюються попередні катріджі 450 грн , другий - попередні катріджі і Постфільтри 700 грн , раз в 4 роки змінюється мембрана 850 грн . Порахуємо вартість покупки і обслуговування фільтра за 5 років: 5000 + 450 * 4 + 700 * 4 + 850=10450 грн, це близько 2000 грн/рік, четь менше 6 грн/день.
Для приготування їжі та напітьков, для пиття безпосередньо орієнтовно візьмемо 2 л/добу на 1 людину. Одна людина за рік використовує 730 л .
Таблиця з орієнтовними витратами на воду з розрахунку споживання за 5 років
1 людина | 2 людини | 3 людини | 4 людини | |
Бутильована вода | 3862 грн/рік | 7724 грн/рік | 11568 грн/рік | 15448 грн/рік |
Відфільтрована на розлив | 730 грн/рік | 1460 грн/рік | 2190 грн/рік | 2920 грн/рік |
Відфільтрована осмосом | 2090 грн/рік | 2090 грн/рік | 2090 грн/рік | 2090 грн/рік |
Розглянемо основні плюси бутильованої води:
- У бутлі заливається вода тільки після певної обробки. Оскільки джерело води часто не змінюється, то хімічний та бактеріальний склад теж стабільні. За рахунок цього використовується підприємством ; технологія підготовки та безпосередньо очищення завжди актуальна і не вимагає постійних змін. Значить – на виході завжди вода з певним складом і високої якості.
- В якості вихідної води використовуються різні джерела води – водоканал, свердловини, джерела і т.п. Все ніж то хороші, але важливим фактором для покупця є безпека і стабільну якість, тому правильно використовувати тільки перших 2 джерела.
- У промисловому виробництві питної води використовується потужне обладнання, яке здатне працювати значно краще побутових фільтрів і ; має суттєво більший запас міцності.
Мінуси бутильованої води:
- Якщо не розглядати недоброякісних виробників, то бутильована вода корисна і приємна. Тому бачу один основний мінус – Ваш час і увагу, яку потрібно приділяти кур'єрам оплаті і очікуванню.
- Найчастіше вартість.
Які плюси очищення води фільтрами:
- Чиста питна вода буде безпосередньо там, де вона потрібна
- Досить осудні початкові витрати, що буде багатьом по кишені. У рік на змінні елементи і обслуговування витрачатися всього близько 500 гривень.
- У залежності від методу, різний результат. Найчастіше в містах використовуються фільтри зі зворотним осмосом, які видаляють з води все і всієї, залишаючи в ній мінімум мінералів. Хоча цей факт відносять найчастіше до негативів, для любителів кальцію і магнію, мікроелементів – встановлюється додатково мінералізатор, за допомогою якого можна отримати воду з відмінними хімічними показниками.
- Повна безпеку в плані мікробіології. Вода після хороших фільтрів абсолютно безпечна.
Висновок
Думка суб'єктивна, і запевняємо Вас, у нас немає завдання переконувати і наполягати на придбанні фільтра, тим більше купити можна і не у нас. Просто оціните цифри з таблиці. Практично в будь-якому випадку витрати на бутіллірованную воду найвищі. Якість не завжди вище фільтрації як своїм фільтром, так і придбання вже фільтрованої води. При малому використанні покупної води - витрати цілком прийнятні. При споживанні від 4 чоловік використання фільтра, крім будь-яких незручностей пов'язаних з доставкою, набуває ще й економічну рентабельність.
Стаття надана інтернет магазином Aqua-Life.ua
Купівельна вода може сильно відрізнятися за якістю, крім складності з дос тавки, фільтри більш зручний і контролюємо. Читайте за і проти в статті.
Кип'ятіння - НЕ фільтрація. При кип'ятінні відбувається знезараження, солі жорсткості випадають в осад, усуваються розчинені гази і частина органічних сполук, але ряд шкідливих речовин продовжує залишатися у воді.
Більшість бутіллірованной води проводиться технологією зворотного осмосу, мало води приїжджає до нас з підніжжя альпійських гір і расстаял льодовиків Антарктики. Як отримують бутіллірованную воду рідко показують відкрито. Фільтри можна контролювати самостіятельно.
При фільтрації води зворотним осмосом ціну коректніше вважати за день, оскільки картриджі часто змінюються не по витраті, а за часом. Ціна використання води за день ; - близько 6 грн, якщо 1-4 споживача, то 0,75-3 грн/л.