Інфрачервоні обігрівали користуються великою популярністю, пристрої здатні працювати від електромережі, газу. Прилади мають різну потужність, мають різну будову, характеристики. Інфрачервоні обігрівачі мають естетично привабливий вигляд, є частиною інтер'єру квартири чи будинку, обігрівають та прикрашають кімнату. Розглянемо, які види поділяються прилади, потім слід звертати увагу при покупці устройства.

Інфрачервоні обігрівали різні моделі. Пристрої можна розділити на 3 типи:

  • довгохвильові (50-2000 мкм, температура нагріву - 300 градусів);
  • середньохвильові (2,5-50 мкм, температура нагрівання - 600);
  • короткохвильові (0,74-2,5 мкм, температура нагрівання - 800).

Довгохвильові пристрої мають невелику температуру нагрівання в порівнянні з іншими моделями, температури приладу достатньо для обігріву кімнати. Проте чи всі прилади є нешкідливими.

Користь чи шкода

Прилад здатний обігріти приміщення маленької та великої площі. Промені, що від приладу, є нешкідливими. При покупці пристрою слід враховувати, які хвилі по довжині випромінює пристрій. Виробники випускають різні варіанти приладів із різною довжиною випромінювання хвилі. Деякі види приладів можуть нагрівати приміщення до високої температури, прилади необхідно встановлювати далі від людей. Обігрівачі не можна постійно вмикати. Для застосування в побуті рекомендуються пристрої з низькою температурою обігріву, які є нешкідливими для людини. Під час установки приладу рекомендується повернути його таким чином, щоб випромінювання надходило на порожню стінку, на меблі.

Шкода

Щоб правильно підібрати інфрачервоний обігрівач, слід звернути увагу на особливості монтажу, а також потужність пристрою. При використанні обігрівача може спостерігатись пересихання шкіри. Наприклад, якщо прилад встановлений, спрямований на людину, то волога зі шкіри починає випаровуватися через сильне нагрівання, шкіра починає сохнути. Для запобігання пересиханню шкіри слід встановити пристрій таким чином, щоб його вивчення не потрапляло на людей. Деякі люди скаржаться на появу головного болю. Фахівці рекомендують часто провітрювати приміщення, тому що рівень вологості у приміщеннях з використанням пристрою знижується. Через частого застосування пристрою та неправильної установки приладу можуть бути пошкоджені клітини шкіри людини від дії випромінювання. У разі шкіра може отримати опіки. У житловому приміщенні не рекомендується включати середньохвильові, короткохвильові пристрої.

Вплив на організм

Короткохвильові, середньохвильові пристрої не можна включати в квартирах і будинках, але їх можна включати на вулиці, застосовувати для обігріву майданчиків, альтанок. В даному випадку люди повинні бути осторонь обігрівачів. Тривале перебування людей біля приладу може призвести до почервоніння шкіри, появи пухирів на шкірі, як при опіках. При тривалому контакті з приладом може розвинутись катаракта. Довгохвильові прилади розроблені для встановлення у житлових будинках, у місцях присутності людей. Довгохвильові обігрівачі є безпечними.

Користь

Довгохвильові обігрівачі є нешкідливими, корисними. Цей прилад рекомендується встановлювати у житлових приміщеннях. Випромінювання пристрою здатне знизити запальний процес, сприяє зміцненню імунітету, покращує колір шкіри.