Кількість
|
Вартість
|
||
|
Конденсаційні котли - як працюю, з чого зроблені, як застосовуються
Свою назву вони отримали, завдяки особливостям роботи котлів. Їх діяльність заснована на отриманні тепла у продуктів згоряння, яке з'являється при виникненні конденсації пари. У процесі згоряння газу виділяється вода і вуглекислий газ, рідина випаровується, виділяючи енергію. В процесі конденсації пари виділена теплота повертається назад, в систему, завдяки теплообміннику, підвищується ККД котла. Для звичайних котлів поява і застосування конденсату неприйнятно, його намагаються видаляти.
В виробництві конденсаційних газових котлів використовують нержавіючу сталь, силумін, щоб підвищити антикорозійну стійкість обладнання. Силумін це сплав алюмінію з кремнієм або іншими металами: натрію, літію, а також незначними домішками Fe, Cu, Ca, Ti, Zn і іншими. Силумін стійкий до активної експлуатації і корозійного процесу. Температура плавлення його 580 градусів.
Переваги конденсаційних котлів
- Робота обладнання здійснюється безшумно, завдяки його конструктивним особливостям. Його гучність в два рази нижче цього показника звичайних газових котлів;
- високий коефіцієнт корисної дії;
- стовідсоткове згорання палива;
- відсутність вихлопних газів (екологічно чисте обладнання) ;
- економічна витрата газу;
- тривалий термін служби.
Види конденсаційних газових котлів
1.Він бувають різними за місцем розміщення: підлогові і настінні. Агрегат, що вмонтовується на підлозі, більш потужний, і використовується для обігріву приміщень великої площі. Відрізняється він і по потужності: у настінного агрегату до 120 кВт. У підлогового більше. Це дозволяє заощадити місце при установці, монтаж проходить швидко. Для підлогового агрегату з обв'язкою необхідно окреме приміщення, яке буде відповідати умовам експлуатації і зберігання його. Конструкція підлоги проста, але монтувати складніше.
2.Комплектнось агрегатів буває двох видів: з одним або двома теплообмінниками.
В комплект настінного агрегату входить насос циркуляційний, розширювальний бак, вимірювальні прилади.
Застосування
Настінне обладнання монтується в офісах, приміщеннях невеликої площі. У підлогових котлів потужність складає до 1000 кВт, застосовуються на виробництвах, торгово-розважальних і в комерційних підприємствах величезній площі.
Якщо має бути опалювати котедж, можна придбати настінний агрегат конденсаційного типу невеликої потужності і формату, ніж підлогове обладнання звичайного типу, що займає багато місця. Це дозволить мінімізувати грошові кошти на придбання обладнання і газ, заощадить місце. Монтаж займе мало часу.
Значення
Конденсаційні газові котли це розумна техніка, що надає комфорт і високі експлуатаційні показники. Устаткування забезпечено автоматикою, яка регулює подачу і процес згоряння палива, в залежності від того, яка температура на вулиці. Програмує пристрій на заданий режим роботи, можливість управління котлом з пульта.
Щоб отримати високий ККД, агрегат застосовують в системі, де присутня низька температура.
Міфи про конденсаційні котли
Напередодні холодного сезону перед людьми постає проблема вибору опалювального приладу. Одним з найпопулярніших видів опалювальних приладів є конденсаційний котел. З ним пов'язано багато міфів, про які варто поговорити детальніше.
- Котли дуже дорогі. Десять років тому це твердження можна було вважати вірним. У той час ця техніка була дорогою і не користувалася попитом. Сьогодні є велика різноманітність подібних котлів. Кожен зможе вибрати прилад на свій гаманець.
- Їх складно підключити. Конденсаційні котли працюють з низькотемпературними наповнювачами. Під наповнювачами маються на увазі теплоносії. Вони нагріваються приблизно до сорока градусів і утворюють конденсат, за рахунок якого підтримується тепло в приміщенні. У подібних котлах теплоносієм найчастіше служить кислота. Вона за два роки здатна зіпсувати димохід. Щоб цього не сталося, димохід потрібно покривати кислотозахисний матеріалами. Це понесе за собою додаткові витрати. Тому конденсаційні котли підключити досить проблематично.
- Конденсаційний котел не підходить для холодного клімату. Будь-опалювальний прилад добре працює в умовах м'якої зими. Однак і в суворих умовах конденсаційний котел впорається не гірше, ніж конвекційний.
- У подібних котлів низький коефіцієнт корисної дії. Радянські формули не враховують енергію пари, яка утворюється під час роботи котла. Такий розрахунок незаслужено забирає від десяти до п'ятнадцяти відсотків від реального ККД. Якщо вважати за європейською формулою, ККД конденсаційного котла перевищує сто відсотків. Це значення перевищує навіть ККД конвективного котла.
Відео українською мовою про те, як працюють конденсаційні котли
Відвідувачі частина користуються цими фільтрами для підбору газових котлів:
- Газові котли одноконтурні: підлогові і настінні ;
- Газові котли двоконтурні: підлогові і настінні ;
- Конденсаційні котли ; одноконтурні і двоконтурні , підлогові і настінні .
Сподіваємося, це зробить навігацію на сайті простіше.
Популярные вопросы про Конденсаційний котел:
✔️ Що таке конденсаційний котел?
Це котли нового покоління які ефективно використовують теплову енергію та на відміну від звичайних газових ще отримують енергію з димових газів, яка губилася через димохід.
✔️ Як працює конденсаційний газовий котел?
Такі котли отримують додаткову енергію за рахунок пари знаходиться в продуктах згоряння. При його конденсації на теплообміннику і виходить додаткова енергія.
✔️ Який котел краще конденсаційний або простий газовий?
Корисна теплова потужність сучасних газових котлів близько 75%, а конденсаційних котлів близько 98%, і при сьогоднішніх цінах на газ варто задуматися про більш сучасних котлах.
✔️ У чому відмінність конденсаційного котла від звичайного?
Конденсаційні котли мають спеціальну конструкцію теплообмінника на кото конденсується пар з димових газів і частина енергії передається на нагрів води, після чого вона потрапляє на основний нагрів.