Канальний вентилятор: критерії вибору

Канальний вентилятор є вентилятором, який встановлюється всередині вентиляційного каналу. Існує безліч варіантів канальних вентиляторів, і їх слід зрозуміти, перш ніж приймати рішення про те, чи це хороший спосіб задовольнити ваші потреби у вентиляції.

Переваги канальних вентиляторів

Канальні вентилятори часто використовують у ситуаціях, коли відкритий монтаж небажаний. Це часто пов'язано з необхідністю збереження висококласного зовнішнього вигляду, наприклад, у ванних кімнатах елітних будинків або у вестибюлях модних готелів. Потрібна вентиляція, тому просто відсутність вентилятора не спрацює. Сховати вентилятор усередині повітроводів, залишивши видимою лише низькопрофільну решітку, — найкращий робочий варіант.

У деяких промислових зонах потрібна велика вентиляція, але для типового промислового вентилятора місця недостатньо. Змусити повітропроводи виконувати подвійну функцію, поставивши туди вентилятор(и), вирішує проблему.

Канальний вбудований вентилятор також добрий у ситуаціях, коли установка вентилятора через стіну може спричинити проблеми з безпекою. Повітропровід, як правило, вже закріплений у точці, де він виходить із будівлі, тому розміщення вентилятора всередині нього забезпечує вентиляцію, не спокушаючи потенційних злодіїв.

Типи канальних вентиляторів

Існує кілька основних типів канальних вентиляторів, що дозволяє задовольнити будь-які вимоги до конфігурації. Двома найбільш поширеними типами є:

  • Канальні трубчасті вентилятори з осьовим ремінним приводом.
  • Трубчасті осьові канальні вентилятори із прямим приводом.

Обидва ці типи мають трубчасту форму з вентилятором, встановленим у центрі круглого корпусу. Вони легко монтуються в круглі повітропроводи, які зазвичай використовуються в промислових та великих торгових будинках.

Канальний вентилятор з ремінним приводом, як випливає з назви, використовує ремінь для передачі потужності від двигуна до фактичного вентилятора. Вони вимагають періодичного обслуговування, щоб підтримувати правильне натяг ременя, інколи ж і заміни ременя. Тим часом вентилятор з прямим приводом має двигун, безпосередньо прикріплений до вентилятора за допомогою приводного валу. Ремінь не задіяний.

Вентилятори з ремінним приводом зазвичай використовуються там, де повітропровід має велику кількість вигинів або де високий статичний тиск. Вентилятори з прямим приводом, з іншого боку, хороші для невеликих площ або областей, в яких важко було б обслуговувати версію з ремінним приводом. Вентилятори з прямим приводом мають тенденцію бути більш доступними за ціною.

Для тих, у кого квадратні повітроводи або дуже обмежений простір, рішенням є прямоточні вентилятори з повітропровідниками. Їхні квадратні корпуси дозволяють їм ідеально вписатися. Вони бувають як із ремінним приводом, так і з прямим приводом.

Використання для канальних вентиляторів

Канальні вентилятори використовуються для вентиляції, і від того, як вони монтуються зазвичай залежить, вводять вони повітря або викидають його.

Деякі з цих вентиляторів спеціально створені для збільшення потужності системи вентиляції, яка є надто довгою, щоб один вентилятор міг впоратися з цим завданням. Хорошими прикладами цього є канальні бустерні вентилятори.