Припливно-витяжна установка використовується в системі примусової вентиляції житла для забезпечення вентиляції повітря всередині та зовні будинку та циркуляції повітря між кімнатами. Сучасна апаратура здатна змінювати вологість та температуру повітря. До складу сучасних моделей входять вентилятори, фільтри, ґрати, можливе використання клапанів, калориферів, звукоізоляційних приладів, додаткового обладнання. Розібратися самостійно у всьому асортименті на ринку споживачеві дуже складно. У чому відмінності і навіщо вони потрібні? Розглянемо докладно та доступно.

Навіщо і в яких випадках потрібна вентиляція у квартирі, будинку?

Системи вентиляції відносяться до необхідних передбачених будівельними та житловими стандартами комунікацій. Причина проста – вентиляція забезпечує доступ повітря, а з ним надходить кисень для дихання. Насправді природна вентиляція є у кожному будові. Вона здійснюється через щілини, тріщини у стінах, відкриті прорізи: кватирки, двері за допомогою провітрювання. Але її потужності найчастіше замало. І тут слабкий приплив повітря збільшує обсяг відпрацьованого повітря.

Кисню в будинку стає дедалі менше. Це сприятливе середовище у розвиток анаеробних бактерій. Збільшується вологість повітря, і з нею з'являються вогкість, цвіль. Спочатку страждають внутрішнє оздоблення. Дуже швидко руйнується та підтікає покрівля. З'являється затхлий запах. Якщо не обладнати будинок системою примусової вентиляції, то зниження кисню не дозволить жити в ньому, а оздоблення, горище, підвал і дах дуже швидко руйнуються.

Житлові стандарти якості повітря такі, що нормативи неможливо забезпечити за допомогою природної вентиляції. При цьому в зимовий час відкриті кватирки, щілини та тріщини в стіні призводять до протягів, зниження температури та підвищеної витрати теплоресурсу. Організацією примусової вентиляції у багатоквартирних будинках займаються комунальні служби. Але її буває недостатньо. Наприклад, при проживанні курців у квартирі, що може викликати скарги інших мешканців.

Є багато інших причин, що викликають необхідність установки апаратури примусової вентиляції. Наприклад, погана якість повітря. Якщо ви проживаєте поряд із заводом або виробничою територією, забруднення повітря забезпечене. У цьому випадку не завадить додаткова потужність до вже наявної системи примусової вентиляції, а також очищення повітря, що надходить від забруднень.

Інший варіант, наявність неприємних та сторонніх запахів у квартирі, будинку. М'ясокомбінат, харчові виробництва, що у районі, і навіть ферми, очисні стають джерелом постійного запаху. Вентиляція допомагає позбутися і їх. І погана якість повітря, і вогкість, і неприємні запахи можуть бути викликані територіальними, кліматичними факторами, які не можна змінити.

Переваги припливно-витяжних установок

Для цього використовується вентиляційне обладнання. Припливно-витяжні установки залучають споживачів цілою низкою переваг:

 • Припливно-витяжна установка є системою, тобто монтується відразу і одночасно.
 • Забезпечує найкраще співвідношення ціна та якість.
 • Широкий асортименти моделей на ринку. Можна знайти будь-який функціонал для кожного гаманця.
 • Багатозадачність та багатофункціональність. Монтаж припливно-витяжної установки в будинку або квартирі здатний вирішити всі перераховані вище проблеми.
 • З багатофункціонального обладнання для вентиляції такі пристрої найдешевший варіант.

Тому, якщо правильно підійти до вибору припливно-витяжної установки, можна вирішити проблеми із запахами, якістю повітря в житловому просторі, його вологістю, наявністю кисню за дуже невеликі гроші без незручностей.

Критерії вибору припливно-витяжної установки чи на що звернути увагу?

Кожна примусова система вентиляції розраховується індивідуально під конкретний будинок. Відповідно до проекту і потреб мешканців, проблем, які повинна вирішити вентиляція підбирається обладнання. У компаніях, які займаються встановленням вентиляції та кондиціювання професійно, є програмне забезпечення для розрахунку параметрів. Задавши вхідні дані, виміряні та розраховані, можна одразу отримати список оптимального обладнання. У найпростіших випадках й у сенсі враховуються такі критерії.

Потужність та продуктивність.

Чим більша площа будинку або квартири та висота стель у житловому будинку, тим потужнішим повинен бути прилад. Цей параметр оцінюється у показники кратності повітрообміну. Інакше кажучи, скільки разів повинен заміщатися повний обсяг кімнати повітрям протягом часу. Ця кількість позначається циклами. За нормативами для приміщень різного призначення кількість циклів то, можливо різним. Так для житлової кімнати потрібен лише один цикл, а для басейну знадобиться чотириразовий повітрообмін. Потужні та продуктивні припливно-витяжні установки забезпечують необхідну відповідність стандартам у будь-якому приміщенні. Тому підходять для котеджів та приватних будинків з поверховістю. Для невеликого будинку або квартири необов'язково брати найпродуктивніший пристрій. Але якщо в будинку є сторонні запахи з вулиці та низька якість повітря, додаткові потужності не завадять.

Як самостійно розрахувати потужність припливно-витяжної установки?

Для однокімнатної студії площею 60м2 з високими стелями 3 м. розрахунок потужності виглядає наступним чином:

60*3*1 = 180 м3/год

Для квартири площею 100 м2 і стелями 2,7м. потужність складає

90*2,7*1 = 243 м3/год

Сучасні моделі часто мають калорифери, що вбудовуються, для регулювання температури повітря на подачі в будинок. Зроблено це для того, щоб довести температуру приміщення, що подається з вулиці, в приміщення повітря до кімнатної. В іншому випадку температура буде постійно на кілька градусів нижчою, а витрата енергоресурсу для опалення збільшиться.

Калорифери також мають продуктивність. Але такі елементи є типовими. Потужність калорифера залежить від різниці температур нормативної в конкретній кліматичній зоні, а не від виробника або потужності самої припливно-витяжної установки. Тому розраховувати потужність вбудованого калорифера немає необхідності.

Джерело теплоносія

Деяке обладнання, вбудоване у вентиляцію, має елементи, що потребують витрати енергоресурсу. Залежно від цього бувають припливно-витяжні установки, які живляться від електромережі або від теплової мережі будинку. Природно, енергопостачання – найпростіший варіант. Але вибір типу роботи рекуперація або циркуляція також залежить від інших параметрів. Наприклад, мережі теплопостачання квартири чи будинку: централізована чи децентралізована, цілорічної наявності того чи іншого енергоресурсу. Тому тут найкраще звернутися до фахівців.

Габаритно-приєднувальні розміри моделі

Ефективність роботи вентиляції багато в чому залежить від правильного монтажу всіх елементів припливно-витяжної установки. На практиці непоодинокі випадки, коли місця для бажаної моделі в приміщенні просто немає. Найкраще користуватися послугами професійних компаній. А також використовувати комплексний підхід: замовляти проект вентиляції, де зможуть підібрати та встановити обладнання.

Скільки всього обладнання потрібне?

Припливно-витяжна установка включає вентилятор, фільтр, калорифер, може бути встановлений шумоглушник та система автоматизації. Не все із цього обладнання передбачено планом. Щось має бути встановлене за бажанням замовника. Дивіться самі, що вам потрібно. Якщо ви сумніваєтеся, можна зупинитися на типових проектах. Такі проекти є. Наприклад, проекти вентиляції квартир різної поверховості, площею 35 м2 і 80 м2, проекти вентиляції та кондиціонування котеджу.

10 причин купити припливно-витяжну установку у нашій компанії

 • Надаємо комплексні послуги: проектування, постачання та монтаж обладнання. Це гарантія, що припливно-витяжна установка підійде і працюватиме ефективно.
 • Все обладнання в широкому асортименті найсучасніших моделей заводської якості. Це дає нам можливість на все обладнання, що поставляється.
 • Власний штат кваліфікованих співробітників дозволяє надавати окрему гарантію на роботу та монтаж.
 • Широкий вибір типових проектів вентиляції з припливно-витяжною установкою: для котеджів, будинків, квартир різної поверховості, планування допоможуть розібратися у найважчих випадках.
 • Виконуємо обслуговування, заміну та ремонт устаткування, що поставляється, так і вже експлуатується будь-якої складності.
 • Оперативні терміни постачання та монтажу припливно-витяжної установки.
 • Демократичні ціни на весь комплект обладнання та доступне встановлення.
 • Для постійних та оптових клієнтів, замовників на обслуговуванні діють знижки.
 • Працюємо як із фізичними, так і юридичними особами. Виконаємо монтаж припливно-витяжної установки в торговому центрі, установі, офісі, котеджі, квартирі, на дачі.
 • Працюємо у білу з наданням усієї необхідної документації, у тому числі до податкової інспекції для отримання податкового відрахування на ремонт нового чи придбаного житла.
 • Просто зателефонуйте на сайті, і наші співробітники проконсультують вас за послугами, моделями, допоможуть оформити замовлення.