Забезпечити максимально комфортний мікроклімат у приміщенні можна з використанням інноваційних технологій. Фанкойли відносяться до категорії розумної техніки, яка вирішує питання кондиціювання повітря. Дане обладнання використовується для нагрівання та охолодження повітряних мас.

Принцип роботи фанкойлу

Робота фанкойлів автоматизована та побудована на принципі дотримання параметрів, заданих користувачем. Подібні системи кондиціонування застосовують у приміщеннях різної площі. Зовні фанкойли нагадують внутрішній блок стандартного кондиціонера. Від останнього вони відрізняються більшою потужністю та продуктивністю. Фанкойл є не лише альтернативою кондиціонера, але також його вдосконаленим варіантом. Дані системи мають функцію очищення повітря.

У процесі роботи фанкойли використовують для охолодження повітряних мас як головний ресурс воду різної температури. Температурні показники залежать від вибраного режиму. Фахівці рекомендують доповнювати фанкойли чилерами, які встановлюють як зовнішній елемент у спеціальному приміщенні або із зовнішнього боку будівлі.

Процес роботи системи фанкойл за етапами:

1. У теплообмінник фанкойлу надходить вода з чиллера, проходячи через трубопровід.

2. Повітря із приміщення всмоктується у прилад.

3. Відбувається охолодження повітря внаслідок його взаємодії з теплообмінником.

4. Повітря повертається назад у приміщення внаслідок роботи вентилятора.

При зміні швидкісного режиму вентилятора відбувається зміна інтенсивності процесу охолодження. Зазвичай у системах передбачено автоматичний контроль температурного режиму. Також і швидкість змінюється автоматично залежно від температури повітряних мас.

Особливості роботи фанкойлу у різні періоди року

У зимовий період фанкойл можна підключити до котла, відмовившись від роботи чилера. Таким чином, можна досягти стабільного надходження гарячої води в теплообмінну систему. Це важливо для забезпечення умов постійного обігріву приміщення в холодну пору року. На думку фахівців, ще ефективнішим способом досягнення постійної температури у приміщенні взимку є підключення фанкойлу до теплових насосів. Цей спосіб визнається найбільш бюджетним та екологічно безпечним. Тепловий насос дає можливість заощадити кошти, тому що при його використанні не потрібні витрати паливних ресурсів. Основне джерело енергії для насосів – це довкілля.

Пристрій та управління

Основним елементом фанкойлу є теплообмінник. Він виконує роль радіатора. У теплообмінну систему доставляється вода. Після чого відбувається формування необхідної температури та здійснюється охолодження рідини.

Вентилятор та електричний двигун регулюють процес вироблення холоду.

Ще одним важливим елементом фанкойлу є повітряний фільтр, що очищає маси повітря від забруднення. Волога, що утворюється в повітрі, збирається в піддон у вигляді конденсату. Також у системі є блок управління та електронагрівач.

Для фанкойлу передбачено пультове керування. При цьому пульт може бути як стаціонарним, і кріпиться на стіні, так і мобільним. Можливий контроль за допомогою пульта наступних параметрів:

• швидкість роботи вентилятора;

• температура;

• продуктивність;

• режим роботи.

За допомогою пульта можна керувати кількома системами.

Принципи вибору фанкойлу

Фанкойли вибирають за технічними характеристиками та типом системи. Звертають увагу на такі параметри:

• потужність обігріву та охолодження;

• продуктивність за годину;

• площа та параметри приміщення;

• конфігурація приміщення;

• додаткові можливості та режими.

Фанкойли можуть бути настінними, колонними, касетними, універсальними та канальними. Перш ніж приступити до вибору приладу, необхідно розрахувати потрібну продуктивність. Вирішити це питання можна звернувшись до фахівців

Де і як застосовувати

Фанкойл рекомендується встановлювати у приміщеннях, де потрібна обробка великих обсягів повітряних мас. Йдеться про офісні приміщення з великою кількістю кабінетів, а також такі системи необхідні у відкритих офісах із пластиковими та скляними перегородками. При цьому система може монтуватися на стелю, йдеться про відкрите зонування. Також фанкойли використовуються у супермаркетах, торгових центрах, виставкових залах, готелях, різноманітних промислових, адміністративних та виробничих приміщеннях. Вони потрібні і в медичних, а також в освітніх закладах.

Види та їх особливості

Одним з найпоширеніших видів фанкойлів є настінні системи. Також можуть встановлюватися такі варіанти:

• Канальні. Вирізняються високою продуктивністю. Придатні для великих офісних приміщень, складів, торгових центрів.

• Касетні. Передбачений прихований варіант установки в зоні стель. Використовуються у торгових залах та офісах.

• Колони. Пристінне встановлення. Висока продуктивність.

При виборі фанкойлів необхідно консультуватись із фахівцями. Вони допоможуть підібрати необхідні параметри в залежності від поставлених завдань та конфігурації приміщення.