Підвищити вологість повітря до норми з різною ефективністю здатні миття повітря або ультразвуковий зволожувач. Комфортний рівень вмісту молекул води, що дорівнює 40-60%, у приміщенні в природних умовах практично не досягається. Це може несприятливо позначатися на самопочутті, дихальній та імунній системах людини. Також низький рівень вологості повітря в приміщенні веде до пересихання кімнатних рослин, музичних інструментів, паркету, дерев'яних предметів меблів.

Взимку система опалення пересушує повітряну масу, а в літній період вікна часто закриті через спеку або велику кількість вихлопних газів в атмосфері, при цьому з повагою не завжди справляються звичайні кондиціонери. Тому для створення комфортного мікроклімату багато хто вибирає для покупки такі пристрої, як миття повітря або ультразвуковий зволожувач. Вони відрізняються принципом роботи, рівнем шуму і максимальним відсотком підвищення вологості повітря.

Особливості роботи та застосування миття повітря

Миття повітря є портативним зволожувачем, додатковою опцією якого є очищення повітряних мас від:

  • великих частинок пилу;
  • вовни;
  • пилку;
  • деяких алергенів.

Видалення забруднюючих домішок здійснюється за допомогою води та зволожуючого модуля.

Особливий механізм забезпечує природне випаровування мікрочастинок вологи. Залежно від моделі та конфігурації миття повітря може працювати по 1 з 2 технологій:

Гідрофільтрація, що відбувається у процесі обертання стрижня конусної форми у центрі резервуара з водою. Цей модуль під час обертів піднімає потік води нагору, формує завісу з мікрокрапель, через які очищається запилене повітря. Гідрофільтрація відрізняється наявністю середнього рівня шуму.
Створення водяної лазні, при зволоженні повітря, пристрій черпає повітря з навколишнього простору разом з пилом і подає зверху на зволожуючий диск з рельєфним покриттям, який формує велику площу водної поверхні з плівки. У процесі цього циклу щільні частинки осідають у воді, а молекули чистої водної маси за допомогою вентилятора випаровуються та розсіюються. Такі миття повітря працюють практично безшумно.

  1. Для ефективного зволоження повітря рекомендується вибирати моделі з продуктивністю близько 500 мл/годину.
  2. Особливості роботи та застосування ультразвукового зволожувача повітря

Компактний зволожувач повітря ультразвукового типу ефективно та безшумно насичує простір молекулами води. Їх конструкція містить металеву мембрану, вібрації якої в нечутному для людини діапазоні перетворюють дистильовану рідину на холодну пару. Завдяки впливу ультразвуку, молекули води стають мікрочастинками, які надходять у приміщення за допомогою вентилятора.

Ультразвукові зволожувачі повітря споживають невелику кількість електроенергії. А технологія, що застосовується, дозволяє швидко збільшити відсоток вологості повітряної маси в приміщенні. Для запобігання перезволоженню повітря, що може несприятливо позначитися на здоров'ї людини, бажано вибирати моделі із вбудованим гігростатом. Цей модуль виконує безперервний вимір показників, і при досягненні заданих параметрів відключає випарник, а при зниженні вологості знову вмикає пристрій.

Головна особливість застосування ультразвукового зволожувача повітря полягає у чутливості до якості води. Якщо використовувати в такому пристрої жорстку воду з домішками мінералів, то на всіх поверхнях та меблях у приміщенні утворюються білі сольові відкладення. Для запобігання такому ефекту необхідно застосовувати дистильовану воду, або придбати модель зволожувача зі змінним картриджем, який призначений для пом'якшення жорсткої води, та розрахований на період 2-8 місяців.

Наявність у деяких модифікаціях іонізуючого срібного стрижня забезпечує дезінфекцію рідини, що випаровується. Цей модуль також є змінним, його оновлюють приблизно раз на рік.

Область застосування миття та ультразвукового зволожувача повітря

Миття повітря варто вибирати для зволоження повітря в середньому діапазоні до 60% та необхідності очищення від пилу, вовни, неприємних запахів (тютюновий дим, запахи від кухні та домашніх тварин, пилок деяких рослин). Версії таких пристроїв з функцією іонізації добре підходять для нормалізації мікроклімату. А наявність опції ароматизації дозволяє заповнити приміщення ненав'язливим ароматом. Миття повітря можуть працювати з водою, в якій присутні мінеральні домішки, або повністю дистильованою. При цьому, у просторі не утворюється завись із частинок мінералів, поверхні залишаються чистими. Регулювання рівня вологості за допомогою мийок повітря відбувається автоматично до природного діапазону. Користувачеві достатньо періодично доливати до резервуару додаткову кількість води раз на пару днів, при ємності в 6-7 літрів.

Ультразвуковий зволожувач повітря здатний підвищувати вміст молекул води більш ніж на 90%. Це дозволяє створювати оптимальні умови як для людини, для якої нормальний рівень вологості дорівнює 40-60%, так і для тропічних кімнатних рослин (55-80%), меблів та паркету (45-60%). Головна перевага ультразвукового зволожувача повітря полягає в безшумності та безпеці роботи. Однак для комфортного застосування необхідно використовувати тільки чисту воду. Багато користувачів заливають у резервуар цього пристрою воду, яка була очищена за допомогою побутового фільтру осмосу без щаблів мінералізації, або бутильована з низькою жорсткістю. Це забезпечує чисті поверхні меблів та покриття для підлоги без білого мінерального нальоту.

Експерти радять вибирати такий пристрій для зволоження повітря, який відповідає за рівнем шуму, продуктивності та функціональності. Для одночасного підвищення вологості до 50-60%, чистоти та видалення великих частинок алергенів варто купити миття повітря. Якщо головним критерієм є енергоефективність та безшумність зволоження повітряних потоків у широкому діапазоні, то чудовим вибором є покупка ультразвукового зволожувача повітря.