Циркуляційний насос для опаленняВибір циркуляційного насоса - все, що потрібно знати

 1. Для чого потрібен циркуляційний насос;
 2. Яких типів бувають циркуляційні насоси ;
 3. Як підібрати технічні характеристики насоса;
 4. Параметри для вибору насоса;
 5. Коротка характеристика основних виробників;
 6. Як визначити підробку.

Для чого потрібен циркуляційний насос?

Циркуляційний насос потрібен для забезпечення циркуляції теплоносія (води, антифризу) в системі опалення. В першу чергу це потрібно для забезпечення комфортної температури в приміщеннях. У другу це економно, тому що циркуляція дозволяє ефективно використовувати теплову енергію за рахунок рівномірного поширення її по всій системі.

Таким чином використання правильного циркуляційного насоса дає можливість знизити витрати на газі, дровах або електриці до 30%.

Яких типів бувають циркуляційні насоси?

циркуляційні насоси бувають 2-х типів - мокрий і сухий.

 • мокрий тип насосів (як мастило перекачується рідина) – використовуються в системі опалення приватних будинків та квартир оскільки вони практично безшумні. Також майже всі сучасні насоси надають можливість управління швидкості перекачування рідини (вибирати можна швидкість подачі теплоносія в системі), як правило 3 режиму роботи, що робить експлуатацію адаптивної, набагато економніше і комфортніше. Лідерами на ринку є такі бренди як Wilo, Grundfos, DAB. Ці насоси дуже добре себе зарекомендували за роки експлуатації в усьому світі.
 • Сухий тип насосів – є насосну частину і електродвигун з крильчаткою, яка розташована на валу в герметичному корпусі, в цих насосах відсутній контакт з рідиною, що перекачується. Такі насоси відрізняються більшою потужністю, але великим шумом при роботі, що робить неможливим їх використання в приватному секторі. Найпопулярнішими і надійними брендами на сьогодні є Grundfos, Wilo, Ebar a , але вибрати циркуляційний насос можна серед обілілія інших торгових марок.

Картинки за запитом сухий і мокрий тип циркуляційний насос

Рис. Пристрій циркуляційного насоса

Як правильно підібрати технічні параметри насоса?

Щоб правильно підібрати насос в першу чергу потрібно знати:

 1. Діаметр підключення . Заміряти діаметр труб системи опалення, як правило вони бувають 1 дюйм (25 мм) або 1 1/4 дюйма (32 мм)
 2. Монтажна висота . Необхідно заміряти монтажну висоту установки насоса (130 мм) або (180 мм)
 3. Продуктивність насоса . Прорахувати необхідну продуктивність насоса для вашої системи опалення за такою формулою

Q=N/(t2-t1) , де

Q – Продуктивність насоса,

N – Потужність котла (кВт),

T2 – максимальна температура теплоносія на виході з котла, беруть максимальні показники (90 ° С – 95 ° С),

T1 – температура теплоносія на вході котла беруть в середньому (60 ° С – 70 ° С).

4. Висота подачі циркуляційного насоса

Формула розрахунку висоти подачі циркуляційного насоса

P=RI + Z , де

P - Втрати тиску в системі опалення які насос повинен подолати, Па,

R - Втрати на тертя теплоносія, Па/м,

I - Довжина трубопроводу однакового діаметра,

Z – Падіння тиску в місцевих опорах, Па.

Для обивателя по даній формулі дуже важко розібратися що до чого. Прийнято вважати, що на 10 метрів довжини циркуляційного контуру потрібно приблизно 0,6 метра висоти подачі насоса. Тобто, якщо у вас довжина всієї системи опалення 100 метрів, то вам необхідна висота подачі циркуляційної помпи 100/10 * 0,6=6 метрів. Ці розрахунки сильно спрощені, так як правильні розрахунки включають в себе всі кути й повороти трубопроводу, силу тертя теплоносія і різний діаметр труб в системі опалення. У більшості випадків таке ускладнення не сильно вплине на коректність вибору обладнання та роботи системи в цілому.

Висновок щодо вибору циркуляційного насоса

Основні характеристики, які необхідно знати при виборі циркуляційного насоса:

 1. Діаметр підключення
 2. Монтажна довжина
 3. Продуктивність
 4. Висота подачі

Коли вище перераховані параметри вам будуть відомі, можна визначаться з вибором бренду і моделі.

Коротка характеристика основних виробників

найнадійніші і популярними на ринку насоси Wilo і Grundfos.

Насоси Wilo користуються найвищою довірою серед покупців за рахунок своєї якості збірки і тривалої безперебійної роботою, але ціна на них досить висока. Виробляються ці насоси в Німеччині. Найпопулярніші марки насосів Wilo серії Star RS - 25/6 і RS 25/4.

Насоси Grundfos також себе добре зарекомендували на нашому ринку за рахунок гідної якості і порівняно не високу ціну. Їх насоси при правильній експлуатації служать більше 10 років. Виробляються насоси Grundfos в Данії. Найпопулярніші марки Grundfos серії UPS 25/60 і 25/40.

Кожен з цих брендів буде служити вам довго і якісно, ​​найголовніше - ніколи не купуйте китайські підробки. Краще заплатите один раз і будьте впевнені в тому, що ваш будинок буде забезпечений теплом довгі роки !!!  ;

Важливо! При виборі циркуляційного насоса важливо враховувати максимально допустиме навантаження насоса, щоб він працював в комфортному для себе діапазоні потужності, що продовжить службу і забезпечить якісну роботу на багато років.

Як розпізнати оригінал від підробки? ;

Як правило підробка дешевше від оригіналу в кілька разів. ;

Продавці підробок всіляко переконують, що підробка нічим не поступається оригіналу, але такий товар не забезпечується реальною гарантією. Так само на підробки продавці надають гарантію не більше ніж півроку, при тому що в оригіналу мінімум 5 років фірмової гарантії. Щоб не стати жертвою таких ось підробок ми вам перерахуємо кілька відмінностей які вам допоможуть визначити, підробка перед вами або оригінал !!! ;  ; ; ;

В першу чергу потрібно звернути увагу на:

 1. Лакофарбове покриття , в оригіналі воно рівномірне без яких-небудь дефектів
 2. повинна бути написана конкретна країна виробник де зроблений насос
 3. Серійний номер повинен збігатися на упаковці і на насосі
 4. на упаковці точно зазначена модель насоса
 5. У комплекті книжка гарантії і повна інструкція експлуатації
 6. Гарантія на оригінал від 5 років

Більш докладно ми покажемо в відео як відрізнити оригінальний продукт від підробки на прикладі циркуляційних насосів Wlo Star RS 25/4 і Wilo Star RS 25/6. ;

У нашому магазині представлений не весь асортимент насосів, який ми можемо Вам запропонувати, тому просимо звертатися по телефону, поштою або за допомогою бланка " замовити консультацію " ;. Так само просимо зауважити, що крім циркуляційних насосів ми можемо Вам запропонувати практично все, що стосується опалення та водопостачання. Крім товарів і послуг ми співпрацюємо з кваліфікованими майстрами, які можуть допомогти вирішити будь-які завдання в цій сфері.

Ми будемо раді, якщо Ви скористаєтеся нашим досвідом і умінням у вирішенні завдань будь-якої складності. ;

скидки

запитання про Циркуляційні насоси:
✔️ Як повинен стояти циркуляційний насос?

Циркуляційний насос может т розміщуватися в будь-якому положенні при якому вісь ротора буде зберігати горизонтальне ; положення.

✔️ Куди ставити циркуляційний насос на подачу або обратку?

Насос повинен розташовуватися між котлом і радіаторами так, що б не ; створювати потоки зниженого тиску.

✔️ На якій швидкості повинен працювати циркуляційний насос?

Сучасні насоси автоматично вибирають швидкість, орієнтуючись на температуру подачі і обратки, а також інтенсив ність прогріву приміщення.

✔️ Чому гріється циркуляційний насос?

Неправильно вироблений монтаж, Засмітилася система, Попадання чужорідного тіла, Недостатньо змазані підшипники, В мережі знижений напруга.