Пошук альтернативного опалення пов'язаний із перебоями у постачаннях та високими тарифами на газ. Перевага газового котла знижується, власники будинків переходять на ощадливі види опалення.

Існує кілька варіантів заміни газу:

  • Твердопаливні казани;
  • електричні обігрівачі;
  • компактні електричні казани;
  • теплові насоси.

Кожен вид опалення має свої переваги та недоліки. Тому слід оцінити майбутні витрати та підібрати найкращий варіант.

Скільки коштує опалення без газу?

Твердопаливний котел вважається найпростішим в установці. Але доведеться постійно закуповувати дрова, брикети та вугілля. Котел тривалого горіння працює кілька діб поспіль та віддає до 90% тепла. Проте, від нього не слід відходити, щоб уникнути пожежі. Орієнтовна вартість обладнання від 30 до 100 000 грн. залежно від комплектації та потужності.

Електричний обігрівач найдешевший спосіб опалення. Конвектори та компактні котли продаються у кожному магазині побутових товарів. Але цей варіант підходить тільки для маленьких приватних будинків. Щоб обігріти великий будинок, потрібно купувати кілька конвекторів та встановлювати у різних кімнатах. Якщо прилади будуть включені півдня (а це необхідно для підтримання нормальної температури в приміщенні), з'являться чималі рахунки за електрику. Навіть якщо перейти на нічний режим споживання, економія виявиться несуттєвою. Конвектор можна використовувати як додаткове джерело обігріву для розвантаження газового казана. Але постійно тримати його включеним недоцільно.

Тепловий насос. Принцип дії теплового насоса подібний до роботи холодильника. Насос забирає енергію з навколишнього середовища та перетворює її на корисне тепло для приміщення.

Види насосів:

  • Геотермальний. Переносить тепло ґрунту та ґрунтових вод у будинок;
  • повітря – вода. Використовує тепло атмосферного повітря;
  • рекуператор вторинного тепла Відбирає витяжне повітря.

Недолік: обладнання дуже дороге (ціна насоса та монтажу близько 3000 євро), але власник будинку одночасно отримає опалення, кондиціювання та нагрівання води. Найкраще встановлювати повітряний насос, це дозволить повністю відмовитися від газу. Також є можливість перейти на електричне опалення та платити за низьким тарифом.

Повітряні насоси використовують джерела відновлюваного тепла, яке потрапляє в будинок ззовні, і дістається власнику будинку дещо дешевше, ніж вартість обігріву конвектором.

Який варіант вибрати?

Тепловий насос – найкращий варіант опалення без газу. Сучасні технології працюють так, що ви оплачуєте лише кожен третій кіловат отриманого тепла. Теплові насоси обійдуться в 4 рази дешевше за газ, вугілля та опалення електричним котлом, у 2,5 рази дешевше за дров.