Очищення самогонуІснують різні способи зробити продукт вільним від шкідливих домішок. Одні з них більш ефективні, дія інших викликає велике питання. Щоб розібратися в цьому питанні розглянемо самі часто використовувані в домашніх умовах варіанти.

Чому так важлива очищення?

Отриманий в процесі перегонки розчин містить не тільки етиловий спирт. Є в ньому ще й велика кількість шкідливих для організму через свою токсичність компонентів. Деякі « умільці » вважають, що для очищення більш ніж достатньо розділити самогон на фракції. Але це зовсім не так.

Ацетон, фурфурол, ізопропіловий та ізоаміловий спирти– сполуки, які мають дуже високу токсичність. Навіть невелика кількість кожного з них здатне завдати величезної шкоди організму, що вже говорити про поєднання кількох речовин …

Щоб гарантовано позбутися від шкідливих домішок, найкраще використовувати методи очищення з вторинної перегонкою. Недарма горілка, яка вважається самим « чистим » етил містить продуктом переганяється до 5 разів! Який же метод здатний дати результат близький до ідеального. Розглянемо часто застосовуються:

  1. Вугілля активоване.
  2. Сорбент для видалення альдегідів.
  3. Молоко.
  4. Олія рафінована.
  5. Яєчний білок.
  6. Фрукти.
  7. Замороження.
  8. Сода.
  9. Марганцівка.

Вугілля.

Очищення самогону

Мабуть, найкращий спосіб очищення. Більш того, його рекомендують застосовувати в поєднанні з іншими для підвищення їх ефективності. Ідеальний результат виходить при вторинної перегонці суспензії. Використовується деревне (березовий або кокосовий) вугілля в пропорції 50 г/1 л самогону. Більш технологічним методом є "фільтрація" самогону через шар активованого вугілля. Найвищою сорбційною ємністю володіє кокосове вугілля, який у нас можна придбати на вагу, ціна якого трохи перевищує 10 у.о.

Сорбент для видалення альдегідів.

Сорбенти для видалення альдегідів застосовуються для очищення елітних спиртних напоїв. Вони значно покращують "смакові" властивості і надають міцним алкогольним напоям особливу м'якість. Сорбент для видалення альдегідів не привносить в очищається продукт ніяких запахів і присмаків. Може бути використаний в процесі перегонки, тому що робоча температура досягає 150°С. Вартість матеріалу перевищує 20 у.о. за літр.

Молоко.

Ще один метод, який добре зарекомендував себе з повторною перегонкою. Білки молока (казеїн і альбумін) здатні зв'язувати токсичні речовини. Недарма на шкідливих виробництвах молоко видають безкоштовно! Триває цей процес приблизно тиждень. При цьому розчин спирту і молока потрібно періодично перемішувати.

Потім суміш фільтрується через вугільний фільтр і повторно переганяється. Для відмінного результату потрібно не менше 150 мл молока на 10 літрів спирту-сирцю.

Рафінована олія.

Ще один продукт, який, спільно з вторинною перегонкою, дозволяє отримати дуже якісний продукт. Витрата масла 20 мл на 1 літр очищаемого розчину. Концентрація спирту в ньому не повинна перевищувати 20%, інакше ефективність буде низькою.

Масло вливається в ємність, суміш інтенсивно збовтувати і настоюється в темному і прохолодному місці не менше половини доби. Після цього знімається утворилася зверху плівка, а сам розчин фільтрується і відправляється на повторну перегонку.

Яєчний білок.

Цей спосіб можна використовувати і при одиничній перегонці, але, як і у будь-якого іншого методу, ефективність при повторній значно підвищується. На 1 літр розчину використовується білок 1-го яйця.

Для проведення процедури необхідну кількість білка (в залежності від ємності посуду) вводиться в розчин, інтенсивно збовтувати, настоюється деякий час (в ідеалі добу, але для тих, хто поспішає, вистачить і години) і фільтрується через вугільний фільтр. Якщо його немає, можна використовувати вату або кілька шарів марлі.

Фрукти.

Як правило використовуються для фінішної очистки отриманого розчину. Ще одним плюсом буде передача отриманого продукту смаку і аромату, що значно поліпшить його якість. Методика проста. У самогон опускають нарізані фрукти (наприклад на 3 літри потрібно 1 велике яблуко) і настоюють кілька днів. Показником, що процес завершився, будуть розшарується волокна використовуваного плода.

Сода або сіль.

Очищення самогонуЕфективність цього способу значно нижче перерахованих раніше. Крім того, при використанні цього способу вторинна перегонка дуже рекомендована (читай – обов'язкова). Сіль або сода висипається в готовий продукт (1 ст. Ложка солі/1 чайна ложка соди на 1 літр), суміш збовтувати і настоюється добу. Далі самогон фільтрується.

Замороження і марганцівка.

В інтернеті часто описуються ці способи. Але, якщо ефективність першого з них нехай низька, але доведена. У другому ж випадку є дуже велика ймовірність завдати організму ще більшої шкоди.

Використовуйте тільки перевірені способи очисти самогону!

Запитання про Очищення самогону:
✔️ Скільки таблеток вугілля потрібно на літр самогону?

Чим більше - тим краще. Мінімум 4 пачки. Вугілля відрізняються сорбційними властивостями, і замість таблеток з активованим деревним вугіллям дещевле і краще використовувати кокосове вугілля.

✔️ Як прибрати запах самогону в домашніх умовах?

Завдання прибрати ефірні масла. Вони випаровуються при нагріванні і відмінно сорбируются...

✔️ Чим найкраще очистити самогон?

Після отримання перваку, найкраще сорбувати активованим вугіллям летючі речовини, потім прогнати самогон через альдегідопоглатітель.

✔️ Як очистити самогон водою?

Тільки шляхом охолодження, шляхом глибокого заморожування.