Дистильована вода є рідиною, майже повністю очищену від сторонніх домішок у вигляді органічних і неорганічних речовин, мінералів і точної механіки. У нашій країні виробництво такої продукції здійснюється відповідно до технічного умовами відбитими в ГОСТ 6709-72. Важливою характеристикою істіллірованной води є показник концентрації осаду після випаровування рідини, який не повинен перевищувати 5 мг/дм3. Її кислотність варіюється від 5.4 до 7, а питомий електричний опір представлено в діапазоні до 2 кОм * м.

Як зробити дистильовану водуРідина є безбарвною і не має запах, а завдяки тому, що в ній повністю відсутні механічні домішки , істіллірованная вода може перегріватися вище точки кипіння або ж навпаки охолоджуватися нижче точки замерзання. В даному речовині присутні атмосферні гази у вигляді азоту, кисню, аргону і вуглекислого газу. Щоб отримати повністю інертну істіллірованную воду, її кип'ятять протягом тридцяти хвилин до повного видалення вуглекислого газу і в наслідок зберігають в герметично закритих ємностях.

Методи виробництва дистильованої води

Дистильована вода отримала своє назва за рахунок технології її отримання — дистиляція. Дана процедура має на увазі нагрівання вихідної рідини до температури пароутворення. Отриманий пар проводиться через спеціальний охолоджувач і знову переходить в рідкий стан. В результаті на виході утворюється вода майже повністю очищена від всіх домішок. У промислових умовах і в хімічних лабораторіях для створення істіллірованной води використовуються спеціальні перегінні куби. В якості основних елементів таких пристроїв виділяють наступне:

  • Камера для звичайної природної води.

  • Нагрівальний елемент (зазвичай електричний).

  • Камера випаровування.

  • Парова трубка.

  • Охолоджувальна камера.

  • Сливная трубка.

  • Ємність для збору дистильованої води.

Як зробити дистильовану водуУ процесі роботи дистилятора вода подається в камеру нагріву, де вона переходить в пароподібний стан. Потім пара надходить в парових трубку і по ній в охолоджувальну камеру. В результаті утворюється водний конденсат, який через зливний патрубок потрапляє в ємність для зберігання. Для отримання невеликої кількості дистильованої води використовуються компактні апарати, принцип роботи яких заснований за вищенаведеною технологією.

Головним недоліком такого методу є його високі енерговитрати. В даний час існує і більш економічний спосіб отримання дистильованої води — Зворотній осмос. Принцип роботи такого пристрою полягає в багаторазовому пропуску рідини через ряд фільтрів по, які дозволяють звільнити її від механічних, органічних, хімічних та інших домішок.

Сфера використання дистильованої води

Дистильована вода широко використовується в різних напрямках виробничо-господарської діяльності. В першу чергу, її застосовують в хімічних і медичних лабораторіях для приготування розчинів реагентів та медикаментів, виконання всіляких аналізів і ополіскування посуду. Очищена вода є затребуваною і для коригування щільності електролітів в акумуляторах, промивання систем жідкокостного охолодження та інше. Дистильовану воду необхідно зберігати в хімічно інертною щільно закритій тарі. Найчастіше для цього використовуються скляні ємності.